Oczywiście najwygodniej jest być miliarderem (nie tylko w podróżach, ale w każdej dziedzinie życia), ale wycieczki za małą ilość pieniędzy to dużo ciekawsze i sprawiające większa satysfakcje zajęcie.

1 Najlepiej wcześniej znać miejsce do którego się chce pojechać, bo pomimo, że wyprawy w nieznane są super to jeśli chce się lecieć samolotem trzeba zarezerwować bilety odpowiednio wcześniej (do Londynu z półrocznym wyprzedzeniem kosztują ok. 70/80 zł). Autostop to tym razem całkiem darmowa forma podróży, chociaż nie zawsze całkowicie bezpieczna (zarówno dla kierowcy jak i pasażera). Trzeba pamiętać, aby znaleźć sobie silnego znajomego z którym czujemy się pewnie i wtedy podróż minie w miłej i przede wszystkim bezpiecznej atmosferze.

Mikołaj Łoskot (5 lat)

Mikołaj Łoskot (5 lat)

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

2 O ile nie potrzebny nikomu hotel z basenem zawsze znajdą się tanie pokoje niezależnie od miejsca zakwaterowania plus pozostają jeszcze opcje mieszkania w namiocie lub wynajęcia przyczepy kempingowej.

3 Na samym zwiedzaniu niestety nie da się oszczędzić, bo bilety do większości atrakcji turystycznych są po prostu bardzo drogie. Chociaż w podróżowaniu trzeba liczyć się z tym, ze zawsze miasta są droższe, bo więcej turystów chce je zobaczyć.

4 Kolejną nie zbyt tanią rzeczą jest jedzenie. Bo oczywiście, można jeść tylko konserwy i hamburgery z McDonalda, ale długo człowiek na tym nie pociągnie. Zarówno w kwestii smakowej jak i w zdrowotnej.

Podsumowują: Jak najbardziej da się oszczędzać i jednocześnie podróżować, tylko trzeba być dobrze przygotowanym i po prostu chcieć.

WSZYSTKIE TEKSTY AUTORSTWA DZIECI ZNAJDZIECIE TUTAJ>>