Wypowiedź ta padła podczas ostatniej sesji pytań do szefowej rządu w obecnej kadencji parlamentu, która zakończy się w nocy z wtorku na środę w przyszłym tygodniu. W bezpośredniej wymianie zdań liderzy obu partii apelowali do wyborców o głosy na ich ugrupowania w czerwcowych przedterminowych wyborach parlamentarnych.

Corbyn, który pytał premier m.in. o wzrost nierówności społecznych, cięcia wydatków na szkoły i służbę zdrowia oraz rosnący problem mieszkaniowy, podkreślił, że jego partia "będzie stawała w obronie wszystkich, a nie wybranych grup społecznych". "Oni (Partia Konserwatywna - PAP) są silni wobec słabych oraz słabi wobec silnych" - grzmiał.

Premier May, powtarzając hasło swojej kampanii, zapewniła, że "silne i stabilne" przywództwo może zapewnić jedynie wzmocniony rząd Partii Konserwatywnej. "Obecna Partia Pracy zniszczyłaby ponownie gospodarkę, zwiększając zadłużenie, podnosząc podatki, tracąc miejsca pracy - co nie poprawi ani trochę sytuacji zwykłych pracowników i emerytów" - powiedziała.

"Za nieco ponad sześć tygodni spotkamy się ponownie w parlamencie i jedynym pytaniem jest to, kto będzie stał na którym miejscu - i kto będzie premierem. (...) Wybór jest jasny. Każdy głos na niego to głos za chaotycznym Brexitem; każdy głos na mnie wzmacnia naszą pozycję w negocjowaniu najlepszego porozumienia dotyczącego Brexitu dla Wielkiej Brytanii. Każdy głos na niego to osłabienie naszej gospodarki; na mnie - wzmocnienie jej i sprawienie, że korzyści będą odczuwalne dla wszystkich w kraju. Każdy głos na niego to koalicja chaosu ze słabym liderem, wspierana przez Liberalnych Demokratów i szkockich nacjonalistów; na mnie - to głos za silnym i stabilnym przywództwem oraz realizacją interesu narodowego, jakim jest budowanie silniejszej i bezpieczniejszej przyszłości kraju" - powiedziała May.

Szefowa rządu zaznaczyła także, że nawet wśród zwolenników Corbyna pojawiają się pytania dotyczące jego zdolności do rządzenia krajem. Przypomniała o stronie internetowej "I Like Corbyn But" (Lubię Corbyna, ale... - PAP), która odpowiada na najczęstszą krytykę pod jego adresem. Premier wyliczyła, że znajdują się tam m.in. odpowiedzi na pytania o to, jak Partia Pracy chce sfinansować realizację swoich obietnic, czy będzie za podniesieniem podatków, czy Corbyn sympatyzuje z terrorystami (w przeszłości wypowiadał się pozytywnie o liderach republikańskiej IRA - PAP) oraz o jego "niepokojące" podejście do polityki bezpieczeństwa.

Podczas wyjątkowo długiej sesji pytań do premier spiker Izby Gmin John Bercow dał prawo głosu wielu ustępującym ze stanowiska posłom, którzy służyli w parlamencie od ponad 20 lat, m.in. Geraldowi Howarthowi (od 1983), Simowi Burnsowi (od 1987) i angażującemu się w sprawy polskie Ericowi Picklesowi (od 1992), którzy otrzymali podziękowania za swoją pracę od liderów obu największych ugrupowań.

Według średniej sondaży opublikowanej przez serwis Britain Elects, Partia Konserwatywna jest na kursie do zdecydowanego zwycięstwa w przedterminowych czerwcowych wyborach parlamentarnych, mogąc liczyć na 45,5 proc. poparcia (+7,7 pkt proc. w porównaniu z wyborami w 2015 roku), przy zaledwie 25,7 proc. dla opozycyjnej Partii Pracy (-5,5 pkt proc.). Na trzecim miejscu plasują się Liberalni Demokraci, których popiera 10,8 proc. Brytyjczyków, tuż przed Partią Niepodległości Zjednoczonego Królestwa z 8,7 proc.