Eksperci: Uchodźcy z Syrii trafiają do krajów ościennych, nieliczni do Europy

26.04.2017, 16:08; Aktualizacja: 26.04.2017, 16:14
Obecnie najwięcej uchodźców (ok. 5 mln osób) pochodzi z Syrii oraz Afganistanu (ok. 2,8 mln). "Większość z nich zbiegła przed wojną, głodem i prześladowaniami do krajów ościennych, Turcji, Libanu oraz Pakistanu. Tylko kilka procent z nich dotarło do Europy" - powiedział Hanelt.

Obecnie najwięcej uchodźców (ok. 5 mln osób) pochodzi z Syrii oraz Afganistanu (ok. 2,8 mln). "Większość z nich zbiegła przed wojną, głodem i prześladowaniami do krajów ościennych, Turcji, Libanu oraz Pakistanu. Tylko kilka procent z nich dotarło do Europy" - powiedział Hanelt.źródło: ShutterStock

Spośród 65 mln uchodźców na świecie, najwięcej pochodzi z Syrii (5 mln). Większość z nich zbiegła przed wojną, głodem i prześladowaniami do krajów ościennych, a tylko kilka procent trafiło do Europy - mówili eksperci podczas debaty poświęconej kryzysowi migracyjnemu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • Obywatel(2017-04-26 16:45) Zgłoś naruszenie 20

    Te staroc czyli Konwencje Genewska z 1951 r. o uchodzstwie nalezy jak najszybciej poprawic, a caly zwrot: ..... lub nie chce korzystac z ochrony wlasnego panstwa.... natychmiast wyrzucic.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie