Dlaczego muzułmańscy uchodźcy zabijają?

autor: Małgorzata Maciejewska04.02.2017, 08:45
Walka z rasizmem i terroryzmem, które okazują się lustrzanymi odbiciami, musi polegać na likwidacji systemowego wykluczenia, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym

Walka z rasizmem i terroryzmem, które okazują się lustrzanymi odbiciami, musi polegać na likwidacji systemowego wykluczenia, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnymźródło: ShutterStock

Od czasu letniej fali ataków terrorystycznych w Europie mieliśmy kilka miesięcy spokoju, lecz temat uchodźców nie zniknął z czołówek gazet. Wisząca w powietrzu groźba islamistycznej przemocy, stale wykorzystywana do krytykowania unijnej polityki otwartych granic, zmaterializowała się po kilku miesiącach pod postacią przedświątecznego zamachu w Berlinie.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (40)

  • ha(2017-02-07 21:08) Zgłoś naruszenie 10

    Autor jest idiotą

    Odpowiedz
  • auslander(2017-02-05 18:00) Zgłoś naruszenie 31

    pani Malgorzata glosi swoje dziwne poglady w Gazecie Prawnej ,ale jakos boi sie pokazac swoje oblicze ,na miejscu fotografii widnieje puste miejsce,czyzby sama nie byla do konca przekonana w to cg glosi Strach ??,czy brak urody ??? Sam artykul to kompletna bzdura nie majaca nic wspolnego z rzeczywistoscia ! Pani Malgorzato ! przed napisaniem podobnych dyrdymalkow radze na wlasna reke wybrac sie do dzielnic mulzumanskich w okolicach Paryza, Berlina czy Bruxelli ,prosze sobie zrobic spacerek na swiezym powietrzu samotnie bez ochrony I bez burki na glowie w modnych ciuszkach paryskich ,zobaczymy jak daleko pani zajdzie ,,heheheheheheheehehehe !,pisac bzdury siedzac w wygodnym fotelu I bezpiecznym miejscu kazdy glupi potrafi ,,,,rzeczywistosc jestI zgola inna !

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2017-02-05 13:11) Zgłoś naruszenie 31

    Gender Studies i wszystko jasne.... Żeby cokolwiek w tym tekście miało choć odrobinę sensu, to warunkiem koniecznym jest byśmy "wyobrazili sobie...", a następnie "...jeszcze mocniej popuścili wodze fantazji..." i tak w niemal każdy akapicie... Dodatkowo jeszcze trochę wczucia się w to, co czują "inni" i mamy twarde przesłanki do błyskotliwych wniosków typu: "rasizm=terroryzm" w znaczeniu, że terroryzm islamskich "uchodźców" to jedynie skutek ich frustracji wszechobecnym europejskim rasizmem. Swoją drogą ciekawe co na to powiedziałyby różne lewackie partyzantki i ugrupowania terrorystyczne, które właśnie dowiedziały się, że są "rasistowskie"? No dobrze, po tym humorystycznym wstępie chciałbym do szanownej autorki tego tekstu wystosować dramatyczny apel - prośbę, a jeśli trzeba to i błaganie, by powstrzymała się od podpisywania tego typu wykwitów swojej bujnej wyobraźni jako "doktor filozofii, matematyczka". "Wykładowczyni Gender Studies w IBL PAN" jak najbardziej wystarczy i jest o wiele bardziej adekwatne...

    Odpowiedz
  • Ziutek(2017-02-05 12:07) Zgłoś naruszenie 20

    Przeczytać koran i książki Fallaci. Bez tej wiedzy nie ma co dyskutować......

    Odpowiedz
  • Byłem w KSA(2017-02-05 11:43) Zgłoś naruszenie 20

    i Saudyjczycy nigdy nie zezwolą arabskim przygłupom na osiedlanie się....wiedzą, że ci nowi osadnicy są przesiąknięci nienawiścią do wszystkich. Owszem w KSA trochę tych arabów z ościennych krajów pracuje ale są skoszarowani w obozach za miastem i pod scisłym nadzorem służb specjalnych. Więc jeżeli Saudowie mają ich za zero.....a Europa bierze pełnymi garściami to chyba UE padło na mózg. Zresztą w Parlamencie UE brytyjscy posłowie już UE podsumowali....to bezmózgie towarzystwo lewackie wzajemnej adoracji .

    Odpowiedz
  • jojo(2017-02-04 23:58) Zgłoś naruszenie 13

    W końcu jakiś głos rozsądku, ale w kraju ekspertów od islamu to grochem o ścianę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • hiena(2017-02-04 23:24) Zgłoś naruszenie 10

    Muslim = morderca. Czy potrzeba nam wiedziec dlaczego? Oni nie potrzebuja powodu. Ich od namlodszych lat ucza, ze nasze zycie nei ma wartosci i jesli nie klepiemy poklonow przed ich bozkiem allahem, to trzeba nas zabic. A Pomaska i reszta kurvvidolka chce sprowadzic to bydlo do Polski. W interesie Polakow jest, aby do tego nei dopuscic, a Pomaske i Karnowskiego ukarac - przykladnie ukarac.

    Odpowiedz
  • standard(2017-02-04 19:11) Zgłoś naruszenie 12

    Małgorzato Anno Maciejewska, doktorko filozofii, matematyczko, wykładowczyni Gender Studies w IBL PAN - jedź do jakiegoś kraju islamskiego ! Zacznij im głosić swoje posłanie genderu, feminizmu, LGBT i nienawiści do chrześcijaństwa, tudzież co tam jeszcze masz w głowie, na pewno przyjmą cie z otwartymi rekoma. Jesteś podręcznikowym dowodem, że nieudane życie uczuciowe i zżerająca zazdrość niektórych frustruje w stopniu masakrycznym. Gdyby Hitler i Stalin mieli udane związki to by nie byli potworami prawda ?

    Odpowiedz
  • EWA(2017-02-04 18:49) Zgłoś naruszenie 10

    dlaczego powyzej propaganda? dlaczego pisza tu sami debile i kretyni, nabijani w butelke przez obcokrajowcow?

    Odpowiedz
  • chichot(2017-02-04 18:35) Zgłoś naruszenie 33

    Hipotetycznie zakłada. Widzę,że autorka namawia do przyjmowania "miłosiernych i nas kochających arabów. To ja zakładam, "hipotetycznie", że w niedalekiej przyszłości będziemy uciekali na półwysep arabski przed arabami.

    Odpowiedz
  • sprawiedliwości(2017-02-04 18:06) Zgłoś naruszenie 21

    uchodżcy muzułmańscy -Bomba z opóznionym zaplonem ---Zabijają ich dzieci , urodzone w kraju do którego przybyli , który dał im ....nowe życie

    Odpowiedz
  • Zzz(2017-02-04 18:02) Zgłoś naruszenie 11

    Statystyka drogi panie. Królowa nauki. Ilu murzynów z biednej Etiopii wysadzało ludzi w powietrze? Też mają ciężko.

    Odpowiedz
  • Fryderyk Niestsche (2017-02-04 17:47) Zgłoś naruszenie 224

    autorka jest chora na głowę, niech idzie dobrowolnie do zakładu zamknietego

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2017-02-04 17:46) Zgłoś naruszenie 163

    Dlaczego muzułmańscy "uchodźcy" nie są zabijani ?

    Odpowiedz
  • Zabijają....Bo lubią.(2017-02-04 16:14) Zgłoś naruszenie 172

    to taka lokalna przyjemność.... Niewierny nie zrozumie.

    Odpowiedz
  • abcd(2017-02-04 15:42) Zgłoś naruszenie 280

    Mówię, że w naszej kulturze nie ma miejsca dla muezinów, dla meczetów, dla rzekomych abstynentów, dla upokarzających czadorów, dla poniżających burek. A gdyby było takie miejsce, i tak bym go im odmówiła. Bo danie go im, oznaczałoby wyrzeczenie się naszej tożsamości, wykreślenie naszych osiągnięć. Byłoby pluciem na wolność, którą zdobyliśmy, cywilizację, którą zbudowaliśmy, dobrobyt, który udało nam się osiągnąć. Byłoby to sprzedawanie mojej ojczyzny. Oriana Fallaci, Wściekłość i duma (książka)

    Odpowiedz
  • Borsuk(2017-02-04 13:15) Zgłoś naruszenie 264

    Redaktor to tylko i zwykły ignorant i niema pojęcia o czym ani co pisze no chyba że to tylko zlecenie i dobra kasę dostał to spisał się fenomenalnie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz