statystyki

Mroczek: Caracale były czyste. Nie boję się CBA [WYWIAD]

autor: Maciej Miłosz26.01.2017, 07:48; Aktualizacja: 26.01.2017, 08:22
EC725 Caracal

Teraz zakup śmigłowców w ramach „pilnej potrzeby operacyjnej” najpewniej zostanie przeprowadzony bez żadnego offsetuźródło: ShutterStock

- Teraz zakup śmigłowców w ramach „pilnej potrzeby operacyjnej” najpewniej zostanie przeprowadzony bez żadnego offsetu - mówi Czesław Mroczek, były wiceminister obrony (PO) odpowiedzialny m.in. za program śmigłowcowy.

Boi się pan?

Czego?

zobacz także:

We wtorek Centralne Biuro Antykorupcyjne zapukało do zakładów w Świdniku i Mielcu oraz do Ministerstwa Rozwoju i poprosiło o dokumenty związane z przetargiem na śmigłowce. Gdy wy kończyliście rządy, jedynym konkurentem, z którym wciąż rozmawiano, był francuski Airbus ze śmigłowcem Caracal.

Nasze działania w ramach tego przetargu były jasne, czytelne i odbywały się zgodnie z procedurą. Nic się tak nie broni jak transparentność proceduralna. Niech się boją ci, którzy zlecali bez przetargów, po spotkaniach z lobbystami.

Politycy PiS twierdzą, że faworyzowaliście Francuzów, i to budzi kontrowersje.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Zibb(2017-01-26 20:54) Zgłoś naruszenie 40

    NWO żądał od takich wasalnych krajow jak Polska dyspozycji wojsk na ich cele np Irak czy Awganistan. Wtedy to takie Caracale do przerzutu wojska były bardzo potrzebne. Teraz ich tajne plany się załamały. Przyszedł Trump! Do obrony kraju tak.wielkie śmigłowce nie są nam potrzebne. Prawdziwa potrzeba to śmigłaki szturmowe, ppancerne! Zatem dobrze się stało,że tyle mld zł nie poszlo na obce cele. Jest szansa, że pójdzie na prawdziwą obronę Polski. Razwiedka się wscieka, ale tę rundę przegrali.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie