Niedojrzali i niebezpieczni: Polska jest w rękach ludzi, którym mentalnie nigdy nie udało się dojrzeć

autor: Andrzej Krajewski05.01.2017, 06:59; Aktualizacja: 05.01.2017, 08:25
Jarosław Kaczyński, Beata Szydło

Brak umiejętności przewidywania przyszłych konsekwencji własnych czynów to typowa przypadłość wieku dorastania.źródło: ShutterStock

Polska jest w rękach ludzi, którym mentalnie nigdy nie udało się dojrzeć. Co gorsza, nic nie wskazuje na to, by im się to mogło jeszcze kiedykolwiek przydarzyć.

Kto miał do czynienia z kilkuletnimi dziećmi, dobrze wie, co niesie ze sobą moment, gdy jedno zabierze drugiemu ulubioną zabawkę. Wrzask, szarpanina, łzy krzywdy po obu stronach – no, zupełnie jak w Sejmie. Ale dzieci za karę można postawić do kąta. Natomiast w przypadku polityków, to oni stawiają obywateli – i to czasami pod ścianą. Tragizm Polski polega na tym, że całą klasę polityczną zdominowały osoby o mentalności Piotrusiów Panów, którym nigdy nie udało się przepoczwarzyć w dorosłego.

Jak bardzo się nie opłaca być osobą odpowiedzialną, zdolną do troski o dobro wspólne, demonstrował przez dwie sejmowe kadencje Donald Tusk. Przywódca, któremu najbardziej do twarzy było w krótkich spodenkach na piłkarskim boisku. Stroniący od trudnych decyzji i przepracowywania się. Stawiający własną wygodę ponad wszystko do tego stopnia, że gdy Międzypaństwowy Komitet Lotniczy, ustami jego przewodniczącej Tatjany Anodiny, budował na konferencji prasowej przekaz dla całego świata, że katastrofa smoleńska była zbiorowym samobójstwem, Tusk pojechał sobie w Dolomity śmigać na nartach. Beztroski „złoty chłopiec” na koniec wypiął się nawet na własną partię, ewakuując się przed kluczowymi dla jej przyszłości wyborami na posadę w Brukseli. Tak uroczy urwis oddał bez walki pole wiecznie gnębionemu przez siebie „maminsynkowi”.

O niedojrzałości Jarosława Kaczyńskiego ukazały się już całe elaboraty. Jego adwersarze brak prawa jazdy, bankowego konta, mieszkanie przez całe życie z matką i wiele innych przykładów uciekania przed dorosłością używali do niezliczonych ataków. Działo się to tak często, aż wszystkie argumenty na potwierdzenie oczywistej tezy zużyły się i przestały robić na odbiorcach wrażenie. Zaś Kaczyński i tak dorosnąć nie zamierza. Jak bardzo jest w tym konsekwentny, zauważyć można, zaglądając do archiwalnego numeru „Szpilek” z lutego 1992 r. Przyszłego prezesa PiS o osobiste wybory wypytywali wówczas młodziutcy: Monika Olejnik i Tomasz Lis. Na pytanie o prywatne sympatie Kaczyński wiele opowiadał o kotach, których utrzymanie w latach 80. kosztowało go nawet 40 proc. pensji. „Jednak musiał mieć pan jakieś miłości?” – indagowali uparcie jego przyszli śmiertelni wrogowie. „Skądże. Już jako dziecko postanowiłem, że będę starym kawalerem. To akurat mi się udało” – odpowiedział z dziecinną dumą Kaczyński.

Wart Pac pałaca


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (52)

 • Bintell(2017-01-10 22:08) Zgłoś naruszenie 60

  Bajka wg Jana Brzytwy o Kaczce nękanej przez Polską Sroczkę Krótkodziobą (rasa gołębi, Grupa IX, Lotne, Nr 969) - Na Żoliborzu, opodal krzaczka - Mieszkała Głowna Kaczka-Dziwaczka - Więc gdy siedziała opodal krzaczka - Kaczkę-Dziwaczkę nękała Sroczka - Na Nowogrodzkiej, w Centrali Kaczek - Przyjęto Ukaz w sprawie nie-kaczek - Pragniemy zemsty wołały Kaczki - Chcemy zaciukać wszystkie nie-kaczki - Przejąć majątek nie-kaczek trzeba - Wszystkie nie-kaczki będą bez chleba - Krwi żądza wielka Kaczki rozpiera - Będziemy łupić naród do zera - W Sejmie zebrano już quorum Kaczek - Chcemy ustawy w sprawie nie-kaczek - Przyjęto wniosek, zliczono Kaczki - Na każdą Kaczkę trzy głosy z paczki - Tuż obok Sejmu była apteka - Gdzie każda Kaczka jest pod opieką - Spod lady szalej dla każdej Kaczki - Trzy razy więcej dla Głównej Kaczki - Po tym szaleju naćpane Kaczki - Na Wawel jadą do tej Nad-Kaczki - Reanimacja przeszła bez skutku - Złość wzbiera w Kaczkach, choć powolutku - Gryzły się Kaczka z Kaczką okropnie - Niech Głowna Kaczkę w kuper ktoś kopnie - A Głowną Kaczkę, cichcem pod krzaczkiem - Męczyła Sroczka, co szkodzi Kaczkom - Potem na przekór pomniejszym Kaczkom - Czesała zęby swe wykałaczką - A gdy połknęła polskie dwa złote - Mówiła Sroczce, że je odda potem - Martwiły się smutne, pomniejsze Kaczki - Jaka jest przyszłość Kaczki-Dziwaczki - Aż wreszcie warknął Prezydent-Dudziec - Kaczkę-Dziwaczkę należy upiec - Szef Sejmu, Kucharz, wziął się do dzieła - I wyrwał pióra z Kaczki do zera - Patroszył nożem, obciął skrzydełka - Do szamba poszła główka niewielka - Gdy w Kolumnowej na Wiejskiej Sali - Czekały Kaczki w odświętnej gali - Szef Sejmu, Kucharz, ogłosił sali - Że nie ma Kaczki, bo Kapłon się spalił.

  Odpowiedz
 • Bintell(2017-01-10 10:53) Zgłoś naruszenie 70

  Treść artykułu zgadza się odnośnie Prezesa et al. z klasyfikacja WHO. Wg klasyfikacji ICD-10 (F60.2) Światowej Organizacji Zdrowia, która obowiązuje w Polsce od 1996 roku, kryteria diagnostyczne dla psychopaty są następujące (wystarczy 3 na 6 wymienionych): 1. lekceważenie norm 2. skłonność do obwiniania innych 3. nieliczenie się z uczuciami innych 4. niemożność utrzymania związków 5. niska tolerancja frustracji i próg wyzwalania agresji 6. niezdolność przeżywania poczucia winy i uczenia się (kary)

  Odpowiedz
 • zadowolony(2017-01-10 07:17) Zgłoś naruszenie 03

  Brawo PIS !

  Odpowiedz
 • paw(2017-01-09 03:08) Zgłoś naruszenie 20

  Tusek i Komo-ruski ooo to byli dojjrzali i odpowiedzialni politycy...jakie to szczescie dla naszego kraju ze PIS odsunal tych dojrzalych" politykow od wladzy

  Odpowiedz
 • Guliwer(2017-01-08 17:52) Zgłoś naruszenie 20

  Widocznie zwolennikom wojny domowej w kraju to odpowiada a tym się to skończy

  Odpowiedz
 • OMCh(2017-01-08 14:19) Zgłoś naruszenie 01

  Dawno tutaj nie zaglądałem. I chyba już nie zaglądnę. Poziom jakiegoś propagandowego szmatławca. Dno.

  Odpowiedz
 • OMCh(2017-01-08 14:15) Zgłoś naruszenie 12

  Niemiecki punkt widzenia - za czasów Tuska, Kopacz i Schetyny i innych gwiazd PO rządy były w dobrych rękach. Pewnie, teraz są w rękach niebezpiecznych ... dla niemieckiego interesu.

  Odpowiedz
 • Cliq(2017-01-07 19:47) Zgłoś naruszenie 1816

  Roznica miedzy PO a pisem:jest taka: pierwsi sami nie kradli ale niewiele robili, zeby nie kradli inni, pis probuje ukrocic zlodziejstwo innych ale sam kradnie na potege.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • do redakcji(2017-01-07 17:48) Zgłoś naruszenie 1811

  Co was czytam to stwierdzam, że naprawdę Kaczyński dla Niemiec jest niebezpieczny. Ale jak nazwać Polaków, którzy to służalczo wypisują?

  Odpowiedz
 • Debile wracaja do starych, zdartych metod znieslaw(2017-01-07 11:43) Zgłoś naruszenie 2920

  Rodzina Kaczynskich spedzala sen z oczu Liberalom i Neokomunie Sorosa !!! Przegrani wracaja do metody, wszystiemu winni Kaczynscy i PIS. Brawo, Lemigi tego NIE kupja !!!!

  Odpowiedz
 • Odwracanie czujnosci NARODU od spraw istotnych w c(2017-01-07 11:18) Zgłoś naruszenie 235

  Na marginesie sensacji !!! Jak dziala w Swiecie a wszczegolnosci w Polsce AGENTURA ! ! ! Pilnowac tajemnicy GRAFENU jak oka w glowie ! Niemiecka agencja działająca w Polsce przyznaje, że nie jest przychylna polskiemu rządowi. Za takie słowa we Francji wyleciałaby z hukiem! Deutsche Welle to państwowa agencja telewizyjno-informacyjna kontrolowana przez niemiecki rząd (odpowiednik polskiego TVP Info / PAP). Kilka dni temu na twitterze polskiego oddziału tej agencji pojawił się wpis, w którym oficjalnie potwierdzono, że niemieckie media nie są przychylne obecnemu rządowi w Warszawie. I tu dochodzimy do istoty problemu - gdyby jakiekolwiek medium zagraniczne we Francji opublikowało taki komunikat, z końcem miesiąca straciłoby możliwość działania w tym kraju. Prawda jest taka, że we współczesnym świecie to media kształtują zbiorową rzeczywistość i percepcję wydarzeń. To jak odbieramy daną sytuację w dużej mierze zależy od narracji kreowanych przez środki masowego przekazu. Telewizje, gazety, duże portale internetowe to zbyt ważny obszar, zbyt silnie wpływający na poglądy i działania obywateli, aby całkowicie oddawać go we władanie zagranicznego kapitału, który najczęściej reprezentuje interesy państwa z jakiego pochodzi. Doskonale zdają sobie z tego sprawę we Francji, gdzie istnieją ustawowe ograniczenia w zakresie możliwości kontrolowania mediów przez kapitał zagraniczny. Tam nie mogłoby dojść do sytuacji, w której trzema największymi wydawcami prasy w Polsce są należące do Niemców wydawnictwa: Bauer, Ringier Axel Springer Polska oraz Polska Press Grupa. Nie mogłoby, bowiem nad Sekwaną przedsiębiorstwa prasowe wydające ogólnokrajowe dzienniki muszą być kontrolowane przez rodzimy kapitał. Obecność kapitału zagranicznego ograniczono w tym przypadku do zaledwie 20 proc. udziałów. We Francji nie byłoby możliwe, aby niemiecka agencja telewizyjno-informacyjna przyznała, że jest oficjalnie nieprzychylna tamtejszemu rządowi, bowiem niemal natychmiast straciłaby możliwość prowadzenia dalszej działalności.

  Odpowiedz
 • LEWIS(2017-01-07 01:10) Zgłoś naruszenie 1717

  prezes na pytanie o sprawy damsko męskie odwraca kota OGONEM

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • abcd(2017-01-06 21:24) Zgłoś naruszenie 1711

  Polityka wymaga dojrzałych polityków i nie pyta o dojrzałość mentalną, bo się zupełnie nie liczy. Najgorzej jest, gdy wypowiadają się ludzie bez całkowitego pojęcia o temacie, którego dotykają. Dzięki Bogu "mentalnie dojrzali" ludzie nie mają już nic do powiedzenia.

  Odpowiedz
 • G.Piechota(2017-01-06 17:17) Zgłoś naruszenie 2518

  Zatrzymanie się w rozwoju i zmuszanie do cofania się innym, to tragedia. Tak przez 400 lat musiał czekać Galileusz aby "ruszyć" ziemię, gdyż kościół katolicki nie mógł pogodzić się z postępem nauki. Wiele jest takich przykładów

  Odpowiedz
 • antyjar(2017-01-06 16:30) Zgłoś naruszenie 2828

  Co wybraliśmy / niewielka część społeczeństwa/ to mamy. A teraz cóż zrobić, żeby tych niedorosłych umysłowo / delikatne określenie/ ludzi , którzy nami rządzą odsunąć od rządzenia?Oni są gotowi dla swoich chorych wizji wywołać tragedię.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Hipolit(2017-01-06 15:36) Zgłoś naruszenie 1910

  Komunisci jak zabierali domy mimo ze dekret bandycki Bieruta mowil tylko o ziemi to tez zabijali wlascicieli czyli komunista nigdy nie poniesie winy i nie odda bez walki?

  Odpowiedz
 • ank.kw(2017-01-06 13:17) Zgłoś naruszenie 4937

  Kaczyński to facet niebezpieczny. To że jest wiecznym chłopcem, nie ma konta w banku, mieszkał cały czas z matkę i jest dumny ze starokawalerstwa, to pozornie nic nie ważne sprawy. Jednak fakt braku potomnych daje mu możliwość takiego działania, które może zdmuchnąć nasz kraj z mapy Europy. Po nim choćby nicość. Kaczyński i jego wynaturzona idea zniszczenia Polski jako równoważnego, poważnego kraju spowoduje powtórne uzależnienie od Moskwy. Nikt nie będzie się liczył z krajem zdominowanym przez ekscentrycznego gnoma z Żoliborza. Nikt nam nie pomoże, jeśli sami sobie nie pomożemy.

  Odpowiedz
 • Mis(2017-01-06 12:29) Zgłoś naruszenie 3346

  Tylko człowiek który nie ma konta ,nie ma zobowiązań , nie ma powodów do kradzienia pieniędzy . Czy możecie kaczyńskiemu zarzucić że coś ukradł z pieniedzy publicznych ,nie i to jest wasz ból. Może niezgadzacie się z Nim ideologicznie ,może z powodow gdyż macie najpierw na celu własny interes i nigdy nie liczyliście się z innymi ,ale dla mnie jest pewe chociaż też nie we wszystkim sie z Nim zgadzam. Ten czlowiek to Ktoś .a nie byle ćpun robiąy na stadionach zadymy jak ten wasz Tusk.

  Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
 • Niemiec(2017-01-05 20:36) Zgłoś naruszenie 3651

  ale te Gogolowskie niemieckie płatne psy szczekają

  Odpowiedz
 • qqq(2017-01-05 20:16) Zgłoś naruszenie 5030

  Brak konta bankowego świadczy o chęci ukrycia majątku.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie