statystyki

Korwin-Mikke pozywa TVN: co ja mam wspólnego z socjalistą Hitlerem?

14.06.2010, 15:56; Aktualizacja: 14.06.2010, 16:11

Kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke (Wolność i Praworządność) złożył dziś w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew w trybie wyborczym przeciwko telewizji TVN. Żąda od stacji wpłaty 50 tys. dla Caritas Polska na rzecz powodzian.

Reklama


Reklama


Korwin-Mikke poinformował na konferencji prasowej przed siedzibą sądu, że składa pozew w związku z materiałem informacyjnym przygotowanym przez TVN, w którym - jak mówił - przedstawia się go jako osobę wykonującą hitlerowskie pozdrowienie. "Nie mam pojęcia, co ja mam wspólnego z socjalistą Adolfem Hitlerem" - mówił. Po raz kolejny - dodał - ludzie kojarzą go z człowiekiem, którego on "wykpiwa".

"29 maja 2010 roku stacja TVN w programie "Fakty" (19.00) wyemitowała materiał filmowy przedstawiający propozycje piosenek najbardziej pasujących do spotów poszczególnych kandydatów na prezydenta RP wraz z komentarzem redaktora Pawła Abramowicza, w którym, poprzez manipulacyjne zestawienie obrazu i komentarza sprawiono wrażenie, sugestię, że kandydat na prezydenta pan Janusz Korwin-Mikke jest przedstawicielem lub zwolennikiem faszyzmu i zapewne piosenka o takiej konotacji byłaby dla niego najwłaściwsza" - napisano w uzasadnieniu pozwu.

"W rzeczywistość nagranie, a właściwie wyrwany z niego dwusekundowy obraz, pochodzi sprzed ponad roku, w którym pan Janusz Korwin-Mikke komentuje plany wprowadzenia jednolitej waluty europejskiej, nie bez słuszności przyrównując je do pomysłów hitlerowskich" - napisano w pozwie.

Rzecznik TVN Karol Smoląg powiedział, że nie będzie tej sprawy komentował, gdyż została ona skierowana do sądu.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • Ania(2010-06-14 19:43) Odpowiedz 00

    Kazdy wie co ma robic nie agitujcie.

  • YES!(2010-06-14 16:51) Odpowiedz 00

    slogany ! slogany ! Głósować na zawodowych polityków? -to strata czasu! PO PIS PSL LID SLD nie potrafią zaproponować jednej sensownej ustawy a co dopiero wcielic w zycie! Zróbmy im niespodziankę zagłosujmy na KORWINA

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama