statystyki

Szydło: Polska jest w tej chwili bezpiecznym krajem

22.03.2016, 12:58; Aktualizacja: 22.03.2016, 12:58
Beata Szydło

Szydło: Polska jest w tej chwili bezpiecznym krajemźródło: DGP

Polska jest w tej chwili krajem bezpiecznym - zapewniła premier Beata Szydło po wtorkowym posiedzeniu RCB w związku z zamachami w Brukseli. Jak mówiła, nie ma powodu, żeby wprowadzać podwyższony stopień bezpieczeństwa, ale będą prowadzone kontrole.

Reklama


Reklama


"Musimy być solidarni w takich chwilach, ale poza solidarnością, której bardzo potrzebujemy, potrzebne są też skuteczne działania" - podkreśliła premier.

"Dzisiaj zebraliśmy się w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, by ocenić sytuację i podjąć decyzję co do bezpieczeństwa naszego państwa" - mówiła szefowa rządu.

"Mogę zapewnić naszych obywateli, że są bezpieczni" - podkreśliła premier. "Wszystkie służby działają, są w pogotowiu, będą wzmożone kontrole tam, gdzie powinno się to odbywać, w miejscach komunikacji, na dworcach, na lotniskach po to, żebyście państwo czuli się bezpieczni" - mówiła.

"W tej chwili Polska jest krajem bezpiecznym, nie ma podstaw do tego, by wprowadzać podwyższony stopień bezpieczeństwa" - podkreśliła.

Jak jednak dodała, jeżeli sytuacje będzie tego wymagała, kolejne posiedzenie RCB odbędzie się jeszcze we wtorek. Zapewniła, że wszystkie służby są w pogotowiu i dbają o bezpieczeństwo.

Posiedzenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zostało zwołane w związku z zamachami w Brukseli.

Według belgijskiej prokuratury 13 osób zginęło w podwójnej eksplozji, do której doszło rano w hali odlotów na lotnisku Zaventem w Brukseli. Do wybuchu doszło także w brukselskim metrze w pobliżu instytucji UE. Telewizja RTBF, powołując się na zarząd metra poinformowała, w eksplozji w metrze zginęło 15 osób.

W całej Belgii wprowadzono najwyższy, czwarty stopień zagrożenia terrorystycznego.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

 • xzy(2016-03-22 20:41) Odpowiedz 90

  Rząd nie potrafił ostatnio zapewnić bezpieczeństwa naszemu prezydentowi!

 • dziadek Franek(2016-03-22 15:19) Odpowiedz 70

  zapewne teraz wszystkie lewackie media będą pjały ze zamachy nie maja nic wspólnego z imigranckimi islamistami ............................................................Czekam na komentarz Kazi Szczuki, która stwierdziła, iż należy przyjmować imigrantów jak leci, a jeśli trafią się terroryści, to wtedy będziemy się martwić. Mam już zacząć się martwić, pani Kaziu czy moż dopiero za trzy zamachy?

 • Leo(2016-03-22 13:38) Odpowiedz 40

  Wkrótce i w Polsce muzułmanie dołączą do kodowców by protestować przeciwko "ksenofobii PiS-owców". Może być tak samo głośno, jak w Brukseli. Krzywonos z Giertychem tego nie przekrzyczą.

 • StAAbrA(2016-03-22 14:14) Odpowiedz 43

  G. prawda .

 • W Belgii ....(2016-03-22 13:26) Odpowiedz 23

  .... i Francji też tak mówili ....

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama