statystyki

Grecja: Uchodźcy wciąż napływają z Turcji

21.03.2016, 09:58; Aktualizacja: 21.03.2016, 09:58
Grecja: Uchodźcy wciąż napływają z Turcji

Grecja: Uchodźcy wciąż napływają z Turcjiźródło: PAP

Od niedzieli obowiązuje porozumienie UE-Turcja ws. uchodźców, mające powstrzymać napływ migrantów do Europy. Migranci wciąż jednak przybywają i w poniedziałek liczba tych, którzy przebywają w Grecji po raz pierwszy przekroczyła 50 tysięcy.

Reklama


Reklama


Według danych greckiego sztabu kryzysowego w poniedziałek rano było ich w Grecji już 50 411. Od niedzieli rano do poniedziałku rano na greckie wyspy przypłynęło z Turcji 1662 migrantów; dobę wcześniej było to 875 osób.

Porozumienie między UE a Turcją przewiduje, że wszyscy migranci, którzy nielegalnie przeprawią się z tureckiego wybrzeża na greckie wyspy, od początku kwietnia będą przymusowo odsyłani z powrotem do Turcji. Pozostać będą mogli tylko ci, którzy udowodnią, że w Turcji groziłyby im prześladowania.

W zamian UE ma wkrótce rozpocząć przejmowanie syryjskich uchodźców bezpośrednio z tureckich obozów; za każdego odesłanego z Grecji Syryjczyka Unia przejmie od Turcji jednego syryjskiego uchodźcę. Pierwszeństwo będzie przysługiwało tym migrantom, którzy nie próbowali nielegalnie przedostać się do krajów unijnych.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama