statystyki

Francja: Dwóm nastolatkom postawiono wstępne zarzuty planowania zamachu

12.03.2016, 16:31; Aktualizacja: 12.03.2016, 16:31

Francuskie władze śledcze postawiły dwóm dziewczynom w wieku 15 i 17 lat wstępny zarzut terroryzmu za domniemane przygotowywanie ataku na salę koncertową w Paryżu. Powiadomiono w sobotę, że młodsza pozostanie w areszcie, a starsza będzie pod nadzorem sądowym.

Reklama


Reklama


Nastolatki zostały aresztowane w środę przez służby do walki z terroryzmem w ramach dochodzenia w sprawie spisku mającego na celu akt terroru.

Śledztwo jest prowadzone w sytuacji, gdy w całej Francji wciąż obowiązuje stan wyjątkowy po serii zamachów w Paryżu z 13 listopada 2015 roku, w wyniku których zginęło 130 osób, w tym ok. 90 w sali koncertowej Bataclan; do zamachów przyznała się dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS).

Prokuratura twierdzi, że wstępnie ustalono, iż plany nastolatek znajdowały się we wczesnej fazie, ponieważ nie znaleziono broni ani materiałów wybuchowych.

Śledztwo prowadzone we Francji po listopadowych zamachach doprowadziło do zidentyfikowania sześciu z dziewięciu napastników, którzy przeprowadzili ataki przy Stade de France, w sali koncertowej Bataclan i w kilku paryskich barach i restauracjach.

Wprowadzony po atakach stan wyjątkowy został przedłużony w połowie lutego przez francuski parlament do 26 maja.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • autor(2016-03-12 16:39) Odpowiedz 00

    Czyli nie tylko "młodzi mężczyźni" mogą być sprawcami zamachów.

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-03-12 23:34) Odpowiedz 00

    Zgodnie z nowymi zasadami wolności prasy i prawa do informacji nie dowiemy się kim są owe nastolatki ? Nie poznamy nawet ich imion ?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama