statystyki

Sebastian N., ojciec uprowadzonego 3-latka z Radomia, wychodzi z aresztu

02.03.2016, 13:55; Aktualizacja: 02.03.2016, 13:56

Sąd Okręgowy w Radomiu utrzymał w mocy postanowienie sądu o nieprzedłużaniu aresztu dla Sebastiana N., ojca 3-letniego Fabiana, który został uprowadzony m.in. przez niego w listopadzie ub. roku. Sebastian N. ma opuścić areszt w środę po południu.

Reklama


Reklama


Zażalenie na postanowienie sądu złożyła prokuratura, która wcześniej wnioskowała o przedłużenie tymczasowego aresztu.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka sądu Joanna Kaczmarek-Kęsik, w ocenie sądu - nie ma postaw określonych w przepisach postępowania karnego dla dalszego przedłużania tymczasowego aresztowania. Według sądu nie zachodzi realna obawa, że podejrzany będzie utrudniał dalsze postępowanie karne. Zgodnie z wcześniejszym postanowieniem sądu Sebastian N. miał przebywać w areszcie do 2 marca.

W listopadzie ub. roku trzech mężczyzn uprowadziło 3-letniego Fabiana sprzed bloku na jednym z osiedli w Radomiu. Odebrali dziecko matce i odjechali wraz z nim samochodem. Po 10 dniach poszukiwań policjanci zatrzymali ojca Fabiana na autostradzie A-4. Sebastian N. podróżował autem wraz z dzieckiem oraz w towarzystwie jeszcze dwóch mężczyzn.

Oprócz ojca Fabiana, zatrzymano osiem osób, które - zdaniem policji - mogły mieć związek z uprowadzeniem chłopca. Czworgu z nich postawiono zarzuty uprowadzenia dziecka, cztery osoby występują w charakterze świadków.

Prokuratura postawiła Sebastianowi N. zarzut, że działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami uprowadził dziecko i pozbawił je wolności przez ponad 7 dni. Grozi mu za to kara do 10 lat więzienia.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama