statystyki

Coraz bardziej napięta sytuacja na granicy grecko-macedońskiej. Ponad 20 tys. uchodźców utknęło w obozach

29.02.2016, 11:09; Aktualizacja: 29.02.2016, 11:32
Uchodźcy w Europie

Uchodźcy w Europieźródło: PAP/EPA

Coraz bardziej napięta sytuacja na granicy grecko - macedońskiej. Zgromadziło się tam już prawie siedem tysięcy migrantów, a Macedonia wpuszcza na swoje terytorium co najwyżej trzysta osób dziennie. Z powodu zamkniętej granicy w Grecji utknęło już ponad dwadzieścia trzy tysiące uchodźców.

Reklama


Reklama


Macedonia otwiera swoją granicę sporadycznie i wyłącznie dla niewielkiej liczby uchodźców z Syrii i Iraku. Wiele osób czeka na jej przekroczenie ponad tydzień. Śpią w rozstawionych wokół namiotach albo w śpiworach na ziemi, gdyż w tymczasowym obozie w Idomeni brakuje miejsc. Pomimo pomocy ze strony organizacji pozarządowych i ochotników brakuje żywności, a często nawet wody. Uchodźcy, wśród których jest dużo małych dzieci, protestują przeciwko zamknięciu granicy. Tymczasem pomimo zakazu transportu migrantów z wysp na Morzu Egejskim do portu w Pireusie, część z nich przypływa regularnymi liniami. Tylko rano dotarło do Pireusu kolejne dwa tysiące osób.

Wczoraj grecki minister do spraw migracji Janis Muzalas oświadczył, że w ciągu miesiąca w Grecji może utknąć nawet siedemdziesiąt tysięcy migrantów. 

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Pol(2016-02-29 12:26) Odpowiedz 110

    Właśnie obejrzałem migawke z tego co dzieje się na granicy macedonskiej. Gdyby Ci uchodźcy tyle werwy w walce z islamistami wykszesali z siebie, co w walce o zmuszanie Macedons do wypuszczenia ich na ziemię Macedonii, kraju wolnego i niezależnego, to islamistow, by już nie było. Macedonczycy macie prawo decydować kto przebywa w waszym kraju!!!

  • ABC(2016-02-29 13:15) Odpowiedz 50

    Skoro napadają, to nie są uchodźcy.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama