statystyki

Kempa: Rozliczymy rządy PO i wyciągniemy konsekwencje

25.02.2016, 18:09; Aktualizacja: 25.02.2016, 18:12
Szefowa Kancelarii Premiera nie chciała na razie zdradzić daty zakończenia prac ani szczegółów wyniku audytu poprzedniej ekipy rządzącej

Szefowa Kancelarii Premiera nie chciała na razie zdradzić daty zakończenia prac ani szczegółów wyniku audytu poprzedniej ekipy rządzącejźródło: Agencja Gazeta

Szefowa Kancelarii Premiera mówi, że audyt rządów PO w niektórych przypadkach będzie wymagał "wyciągnięcia konsekwencji". Beata Kempa poinformowała, że o "bilansie otwarcia" będą mówili poszczególni ministrowie.

Reklama


Reklama


Szefowa Kancelarii Premiera nie chciała na razie zdradzić daty zakończenia prac ani szczegółów wyniku audytu poprzedniej ekipy rządzącej. Jak podkreśliła, są obszary wymagające natychmiastowych działań, naprawy, a nawet wyciągnięcia konsekwencji.

W samym KPRM powołano Centrum Oceny Administracji. Beata Kempa tłumaczy, że będzie się ono zajmowało diagnozą funkcjonowania urzędów. Szefowa Kancelarii Premiera dodaje, że audyt wskaże w jakich obszarach najszybciej trzeba zmienić prawo. Jest to istotne na przykład po to, aby nie stracić wsparcia unijnego i poprawić sprawność zarządzania państwem, co oznacza też minimalizację strat.

Jutro rząd ma na specjalnej konferencji podsumować pierwsze 100 dni swojej pracy.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • obserwator(2016-02-25 19:41) Odpowiedz 165

    Kępa też będzie kiedyś rozliczona ze swej działalności...

  • xyz(2016-02-25 22:36) Odpowiedz 115

    Swierza sprawa. Rozlicz złodzieja Szałamachę, który ukradł ponad 100tys. zł. Wcześniej krytykował ministra Nowaka, który nie podał , że w swoim majątku posiada zegarek wart ponad 14tys. zł.Chyba spora dysproporcja. Szałamacha, według mnie złodziej, powinien odejść...

  • KALIF(2016-02-25 19:46) Odpowiedz 105

    ICH NIE TRZA ROZLICZAĆ IM TRZA POSTAWIĆ SZUBIENICE

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • drwal(2016-02-26 08:52) Odpowiedz 74

    --minęły dwa lata od kradzieży pieniędzy z OFE ! ! - Państwo nas nazywając rzecz po imieniu po prostu okradło. Tusk wykonanal rozkaz dany z zachodu aby rozbroić nasz system emerytalny, gdyż Ofe były za silne finansowo. Premia za wykonanie tego zadania jest jego obecna funkcja w Parlamencie Europejskim za 100.000 zł miesięcznie plus rośnie wysoka gwarantowana jego emerytura prywatna. To sie nazywa zrobić dobry biznes! Szkoda tylko , ze kosztem zielonej wyspy

  • windykator(2016-02-26 09:16) Odpowiedz 54

    Kiedy Donald T odpowie za zrujnowanie Polski?

  • lixzu(2016-02-26 08:16) Odpowiedz 34

    tepani mecenas administracji

  • Żal...(2016-02-26 08:37) Odpowiedz 11

    Sie POPiSiory pozabijają, będzie spokój.

  • całuśny(2016-02-25 23:34) Odpowiedz 15

    Pan POPSEL powiedział, że Pani Kempa może Pana POPSELA w jego szanowną .......... pocałować.