statystyki

IPN udostępnił materiały ws. Lecha Wałęsy

22.02.2016, 12:21; Aktualizacja: 22.02.2016, 12:48
Zobowiązanie Lecha Wałęsy

Zobowiązanie Lecha Wałęsyźródło: PAP

Materiały IPN dotyczące Lecha Wałęsy już do wglądu w warszawskiej czytelni IPN. O 12:00 zgodnie z planem wpuszczono do środka grupę osób zainteresowanych obejrzeniem papierów. IPN udostępnił teczki tajnego współpracownika ps. Bolek, dotyczące Lecha Wałęsy. Dokumenty liczą ponad 750 stron, a wgląd do nich mają od dziś dziennikarze i naukowcy.

Reklama


Reklama


Mogą zapoznać się z zawartością teczki osobowej i teczki pracy TW "Bolka" oraz listu, który w 1996 roku Czesław Kiszczak napisał do Dyrektora Archiwum Akt Nowych. Dotyczył przekazania do Archiwum dokumentów w sprawie współpracy Lecha Wałęsy z SB.

Dziennikarze mogą filmować oraz fotografować przeglądane materiały. Możliwe jest również zamówienie ich kopii cyfrowych. Od środy wgląd w materiały będzie możliwy również w czytelniach w oddziałach i delegaturach Instytutu.

Dla zainteresowanych naukowców i dziennikarzy IPN przygotował wiele kopii papierowych oraz dodatkowe miejsca pracy, a czytelnia Instytutu będzie otwarta do 21:00.
IPN wystawia do wglądu materiały, które znalazł w ubiegłym tygodniu w domu Czesława Kiszczaka - szefa MSW w czasach PRL.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • dziadek Franek(2016-02-22 13:51) Odpowiedz 110

  Wałęsa donosił na niemal 30 osób. "Dla wielu fakty się nie liczą. Wałęsa jest bogiem dla systemu i beneficjentów III RP. To polityczny słup, na którym kryją się poważniejsi gracze" --Lechu ma rodzinę wiec nie może sypać. licho nie śpi , nawet tłumaczka która jest z nim w stanach jest z WSI .

 • anka(2016-02-22 14:50) Odpowiedz 100

  Proszę ujawnic wszystkich kapusiów i konfidentów,proszę postawić ich przed polskim sądem i z długoletnimi wyrokami za zdradę osadzić w ciężkich więzieniach z nakazem pracy

 • Członek Solidarności(2016-02-22 13:09) Odpowiedz 61

  .......Nie wiem czy On był Bolkiem czy tylko udawał,że nim był! ale wiem juz po latach iż na tytuł Przewodniczącego Solidarności i członka KORu nigdy nie zasluzył . Nigdy ,przenigdy nie słyszałem od niego aby upomniał sie faktycznie w POkapitaliźmie o jaskrawe łamanie praw pracowniczych a taki powinien być przez całe zycie rasowy przewodniczący!!!-- szczególnie gdy był juz Prezydentem czy później.. .............Wręcz przeciwnie -- ten Narcyz -ten zadufany człowiek -- chciał Pałować innych robotników którzy walczyli o swoje prawa w tym emerytalne. Ten POsiołek chciał poniewierać ludzi wyzyskanych przez naćpanego Tuska ,spracowanych i okradanych -zatrudnionych od 15r zycia ,pracujacych także bez wypoczynku w soboty i swieta .On niezareagowal także jak Pierwszy zaćpany Król Europy okradł Ich wstecznie z praw za Szkodliwe i Niebezpi Warunki Pracy mówiąc na odmianę "” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " .........-- a co zrobili za Jego akceptacją z Innymi zmuszając do 52 lata pracy mówiąc o nadgodzinach..!!! Dla mnie On Wałęsa nawet jeżeli nie był TW BOLEK to nim będzie na zawsze. I jeszcze jedno - wracaj do Danusi Narcyzie

 • drwal(2016-02-22 16:05) Odpowiedz 30

  -Ten zasadniczo wykształcony Bolek, zdradzał Naród Polski już od czasu pobytu w wojsku. Potem przejęło go SB, by po 1976 roku ponownie przekazać go do WSI, które pilotuje go prawdopodobnie do dzisiaj ... Ten burak, to samodzielnie mógłby jedynie wypić flaszkę ... Bardziej ciekawe, co porabia kpt. Mieczysław Wachowski - niedawno chory na raka a obecnie widziany w Miami z Bolkiem i Dukaczewską ... Sami swoi ... Ten cwaniaczek, zwany kapciowym Bolka, faktycznie był ponoć jego oficerem prowadzącym ... Ciekawie się porobiło ... Jeszcze ciekawsze, co chcą przykryć tymi papierami Bolka ..." Pamiętacie "Chamów" i "Żydów"? to jest powtórka. Nie zdziwiłbym się gdyby się na Polaków obraził i został w stanach. Bo tu prędzej czy później się zakotłuje. Raz zdobytej władzy nigdy nie oddadzą.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama