statystyki

Muzeum Auschwitz o "polskich obozach zgłady": Chcemy dotrzeć do światowych mediów

15.02.2016, 17:25
Auschwitz, By Pankrzysztoff (Own work) [CC-BY-SA-3.0-pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Muzeum Auschwitz o polityce historycznejźródło: Wikimedia Commons

Walka z określeniami "polskie obozy zagłady" wymaga wielu działań i przede wszystkim edukacji - mówią w rozmowie z Radiem Kraków pracownicy Muzeum Auschwitz. Resort sprawiedliwości przygotował projekt umożliwiający wytaczanie spraw karnych i cywilnych za używanie zwrotu "polski obóz". Śledztwa miałyby być wszczynane z urzędu przez prokuratorów IPN, a to przestępstwo byłoby zagrożone karą do pięciu lat więzienia.

Reklama


Reklama


"W Muzeum Auschwitz z określeniami polski obóz walczymy od wielu lat, a naszymi najlepszymi ambasadorami są odwiedzający Miejsce Pamięci turyści z całego świata" - mówi Radiu Kraków Bartosz Bartyzel, rzecznik placówki.

Muzeum stara się również dotrzeć do dziennikarzy światowych mediów. Z myślą o nich przygotowano m.in. specjalny słownik najważniejszych pojęć związanych z historią byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu Auschwitz.

Jak dodaje Bartosz Bartyzel muzealnicy bardzo często na takie określenia reagują również w serwisach społecznościowych. "Na twitterze reakcja może być natychmiastowa, bez względu na to, w której części świata ktoś użył kłamliwego określenia" - dodaje Bartzel.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • KALIF(2016-02-15 18:55) Odpowiedz 00

    CAŁA DYREKCJA MUZEUM Auschwitz powinna być odwołana całe towarzystwo to szkodnicy POLSKI

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama