statystyki

Lech Wałęsa chce debaty o swojej przeszłości, jednak na własnych warunkach

04.02.2016, 14:38
Lech Wałęsa o Szydło

Lech Wałęsa chce wyjaśnienia swojej przeszłościźródło: newspix.pl

Lech Wałęsa nadal jest gotowy do debaty o swojej przeszłości, ale na swoich warunkach. Wczoraj były prezydent poinformował, że nie będzie uczestniczył w debacie, która miała odbyć się w gdańskim oddziale IPN. W związku z tym organizatorzy zrezygnowali z wydarzenia. W debacie z Wałęsą mieli wziąć udział między innymi historycy Piotr Gontarczyk i Sławomir Cenckiewicz.

Reklama


Reklama


Lech Wałęsa w rozmowie z Radiem Gdańsk zapewnił, że wciąż gotów jest do spotkania. Dodał dlaczego formuła zaproponowana przez IPN była dla niego nie do przyjęcia - "to co zaproponowano było tak dalece niekorzystne dla mnie, że nie mogłem tego przyjąć". Jego zdaniem, dyskusja, w której po każdej jego odpowiedzi historycy mieliby jeszcze czas na komentarz, wypaczałoby jego wypowiedzi.

Na razie Lech Wałęsa nie podaje szczegółów ewentualnego kolejnego spotkania. Podtrzymuje, też że jeśli trzeba będzie wystąpi na drogę sądową przeciwko IPN-owi by dochodzić prawdy.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • Zizi(2016-02-04 15:14) Odpowiedz 61

  Panie Wałęsa, cokolwiek by nie powiedzieć, ten burdel zaczął się od pana!!!

 • KALIF(2016-02-04 17:26) Odpowiedz 51

  Zdumiewające jest, że media, reagują na każdego bąka, jakiego puści Wałęsa. To kompletna kompromitacja byłego prezydenta! Jeżeli mielibyśmy szukać w tym zbiorowym idiotyzmie logiki, to moim zdaniem pomysł wzięcia udziału w debacie był Wałęsy, ale już odwołanie decyzji – inicjatywą jego mocodawców. Jeżeli ktoś przypuszcza, że ten człowiek jest samodzielny, to daj mu Panie Boże zdrowie. Trudno to inaczej skomentować w kontekście całej działalności Wałęsy. Osoba uważająca inaczej powinna się leczyć. Nie można przeczyć powszechnie znanym faktom.Nie powinniśmy mieć jednak co do tego żadnych wątpliwości. Wałęsa nie był po to, żeby doprowadzić do upadku komuny, ale żeby zagwarantować establishmentowi, czyli aparatowi partii i bezpieki, przejęcie majątku narodowego na własność i uczynienie z Polski państwa półkolonialnego.

 • werka(2016-02-04 15:55) Odpowiedz 41

  bolek do budy

 • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2016-02-04 17:12) Odpowiedz 40

  Wachowski zdecydował za Wałęsę----------- „Debata o przeszłości Lecha Wałęsy jest niedopuszczalna z punktu widzenia pryncypiów państwa prawa”

 • Komediant, no no..(2016-02-04 18:20) Odpowiedz 21

  a nie prościej napisać, wydrukować i przysłać do IPNu? Co się bedziesz napinał chłopie pszenno-buraczany!

 • Jasińska(2016-02-04 22:00) Odpowiedz 10

  BOLEK dlaczego ty kanalio jeszcze nie siedzisz???? Za zamordowanie w 80 roku.. 18 letniego Tadzia Szczepańskiego (byleś wtedy draniu na "przechowalni" w ELEKTROMONTAŻU" (ja tez byłam..)...i jego kolegę Tadzia Gawrońskiego (bo miał wiedzę o tobie...) Za kolegów z W-4 (w tym mojego brata Jana Jasińskiego - mówiłeś do mnie kanalio, ze twojego najlepszego przyjaciela....)..których uczyniłeś numerami lotka w kolekturze SB!!!! Za sprzedanie całego narodu POLSKIEGO w Magdalence!..za rozpacz i beznadzieję Polaków...za samobójstwa...za głodnych i wypędzonych!! BOLEK ty koniu trojański POdyskutujesz ...ale z PROKURATOREM!!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama