statystyki

Mer litewskiego miasteczka chce zabronić mieszkańcom zakupów w Polsce. "Zasilają budżet innego kraju"

03.02.2016, 12:54
zakupy

Mer miasteczka Łoździeje, sąsiadującego z Polską nie chce, by mieszkańcy robili zakupy w naszym krajuźródło: ShutterStock

Mer miasteczka Łoździeje, sąsiadującego z Polską nie chce, by mieszkańcy robili zakupy w naszym kraju, tylko na miejscu. Ci nie kryją oburzenia.

Reklama


Reklama


Arturas Margelis apeluje do mieszkańców, aby nie zaopatrywali się w Polsce, a swoim podwładnym wręcz tego zabrania. Ostrzega, że urzędnicy, którzy udadzą się do Polski na zakupy, nie otrzymają dodatków do wynagrodzeń. Włodarz miasta, zachęcając do pozostawiania pieniędzy w miejscowych sklepach, chce wpłynąć na rozwój gospodarczy miasta. Tłumaczy, że "Litwini robiąc zakupy w Polsce, zasilają budżet sąsiedniego kraju i myślą jedynie o swojej kieszeni".

W tym roku z powodu spadku kursu złotego, liczba Litwinów odwiedzających polskie sklepy i bazary znacznie się zwiększyła. Dla mieszkańców z głębi Litwy są organizowane regularne wyjazdy autokarowe na zakupy do Polski. Litwini już się przekonali, że ceny w Polsce czasami są niższe nawet dwukrotnie. "Za 45 euro mogę wypełnić cały bagażnik, a co za te pieniądze mogę kupić na Litwie? ” - pyta z oburzeniem jedna z Litwinek, który bardzo często kupuje w Polsce. Przykładowo cena jogurtu w Polsce to złoty dziesięć groszy, a na Litwie prawie euro, czyli ponad 4 złote.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • nk(2016-02-03 14:01) Odpowiedz 71

    Oto konsekwencje wprowadzenia euro.

  • windy_city(2016-02-03 15:31) Odpowiedz 50

    W czym problem? Przesunąć granicę na wschód i będziemy w jednym kraju...

  • Heniek(2016-02-03 16:18) Odpowiedz 20

    Jak trzeba zaoszczędzić to nagle sobie o znienawidzonej Polsce te lumpy przypominają. W końcu tyle krzywdy im wyrządziliśmy, że Rosja wysiada...

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama