statystyki

KE przyjęła raport i zalecenia dla Grecji. Kontrola identyfikacji imigrantów do poprawy

02.02.2016, 21:42; Aktualizacja: 02.02.2016, 21:52

Komisja Europejska przyjęła raport w sprawie zarządzania przez Grecję granicą zewnętrzną Unii. Bruksela przygotowała także szereg zaleceń. Uznano bowiem, że Ateny mają w tym zakresie poważne niedociągnięcia. Chodzi m.in. usprawnienie systemu identyfikacji i rejestracji migrantów oraz kontrolę dokumentów tożsamości, jakie z sobą przywożą.

Reklama


Reklama


Jak powiedział wiceprzewodniczący Komisji Valdis Dombrovskis, Bruksela apeluje do Grecji między innymi, aby wprowadziła skuteczny system patrolowania granicy turecko-greckiej. „To pomoże wykrywać łodzie, które przepływają przez morze z Turcji do Grecji” - powiedział. „Rekomendacje dotyczą także zapewnienia odpowiednich miejsc przyjmowania migrantów podczas ich rejestracji i natychmiastowego zastosowania procedur powrotów migrantów do krajów pochodzenia, gdy nie szukają oni azylu i nie kwalifikują się do międzynarodowej ochrony” - dodał wiceprzewodniczący.

Zalecenia Komisji muszą być przyjęte przez państwa członkowskie. Następnie władze w Atenach będą miały 3 miesięcy na wprowadzenie ich w życie. Jeśli tego nie zrobią, będą podstawy do przedłużenia kontroli granicznych wewnątrz Wspólnoty, które już obowiązują.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama