statystyki

Spotkanie Beaty Szydło z premier Norwegii: Nowe źródła dostaw gazu

02.02.2016, 14:09; Aktualizacja: 02.02.2016, 14:59
Wizyta premier Szydło w Norwegii

Wizyta premier Szydło w Norwegiiźródło: PAP

Wracają rozmowy o dywersyfikacji dostaw gazu do Polski. Temu między innymi poświęcona jest wizyta premier Beaty Szydło w Norwegii. To właśnie z tego kraju w 2001 roku rząd Jerzego Buzka chciał pozyskać błękitne paliwo, żeby uniezależnić kraj od dostaw z Rosji.

Reklama


Reklama


Z budowy gazociągu norweskiego zrezygnował po wyborach rząd Leszka Millera. Były wicepremier, Janusz Steinhoff uważa, że wciąż warto rozmawiać o dywersyfikacji, ponieważ w Polsce będzie zużywać się coraz więcej gazu. Jego zdaniem surowiec powinien pochodzić z różnych kierunków. Zdaniem byłego ministra gospodarki inwestycja powinna być opłacalna. Gazowe połączenie Polski i Norwegii nawet obecnie byłby uzasadniony. Zdaniem Janusza Steinhoffa , im szybciej powstanie takie połączenie i wspólny europejski rynek gazu oraz energii, tym lepiej.

Według rozmówcy IAR rezygnacja z połączenia gazowego ze Skandynawią była dla Polaków kosztowna. Zupełnie inna, zdaniem Janusz Steinhoffa , byłaby pozycja negocjacyjna polski w rozmowach z Rosją.

Wicepremier Janusz Steinhoff dodał, że dużą rolę w negocjacjach dotyczących gazociągu z Norwegii odegrali obecny pełnomocnik rządu do spraw infrastruktury energetycznej - Piotr Naimski oraz obecny pełniący obowiązki szefa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - Piotr Woźniak .

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Na pohybel PO-PSL- Nowoczesna- Petru TARGOWICZAN !(2016-02-02 15:53) Odpowiedz 70

    Zyczymy powodzenia i owocnych rozmow !!!

  • niestety(2016-02-02 16:29) Odpowiedz 50

    Miller za swoją decyzję powinien dostać trybunał stanu, ale u nas wszystkie święte krowy są pod ochroną.

  • Kopacz(2016-02-02 16:22) Odpowiedz 40

    to tylko afery PO tłumaczyła i bzdury.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama