statystyki

Państwo Islamskie znów grozi atakami. "Muzułmanie nie zapomnieli o Andaluzji"

31.01.2016, 08:26
The Islamic State

Dżihadyści: Muzułmanie nie zapomnieli o Andaluzji. źródło: Wikimedia Commons

Samozwańcze Państwo Islamskie grozi kolejnymi atakami na Zachód. Dżihadyści opublikowani film, na którym zarejestrowano egzekucję pięciu mężczyzn, ubranych w pomarańczowe stroje, określanych przez terrorystów jako "odstępcy i szpiedzy".

Reklama


Reklama


Według autorów nagrania, zakładników stracono w irackiej prowincji Niniwa, w ruinach jednej z miejscowości zbombardowanej przez siły koalicji wymierzonej w Państwo Islamskie.

W filmie występuje mężczyzna w mundurze, z karabinem w ręku, w beżowej kominiarce, spod której wystają długie, jasne włosy. Dżihadysta mówi po francusku i zapowiada kolejne ataki na Zachód, "przy których zbledną te, przeprowadzone w Nowym Jorku 11 września 2001 roku".

Grozi też, że Zachód, a szczególnie Hiszpania "drogo zapłaci" za wyparcie muzułmanów z Andaluzji. W tym regionie Hiszpanii Maurowie sprawowali rządy od 711 do 1492 roku. Dżihadysta mówi, że "muzułmanie nie zapomnieli o Andaluzji".

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Muzułmanie mają wiele wspólnego(2016-01-31 11:19) Odpowiedz 20

    z Niemcami, mianowicie, gdzie nasssrombają, to już na zawsze jest ich, vide np. Prusy, Śląsk. Pilnujmy bieguna południowego, bo jak jakiś niemiec tak trafi, to zgermanizuje go ze szczętem.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama