statystyki

Waszczykowski o problemach przewoźników: To wina złej woli Rosjan

29.01.2016, 17:09; Aktualizacja: 29.01.2016, 17:19
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przedstawia informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2016 roku podczas posiedzenia Sejmu

Szef dyplomacji poinformował przy tej okazji, że za kilka dni spotka się z ambasadorem Rosji w Polsceźródło: PAP

Polscy przewoźnicy znów mają problemy z tranzytem przez Federację Rosyjską. Pojutrze wygasną pozwolenia drogowe z ubiegłego roku, nowych nadal nie ma. MSZ monitoruje sytuację i chce rozwiązać ten problem - zapewnił w Sejmie minister Witold Waszczykowski.

Reklama


Reklama


"Niestety może być tu zła wola rosyjska, bo po naszej stronie ta wola jest" - mówił szef MSZ.

Wczoraj w Gdańsku miały odbyć się negocjacje polsko-rosyjskiej Komisji Mieszanej do spraw Międzynarodowych Przewozów Drogowych. Nie pojawiła się jednak na nich delegacja z Federacji Rosyjskiej.

Minister Waszczykowski zaapelował o kontynuowanie rozmów na temat drogowych pozwoleń. Jego zdaniem, Rosja korzysta na tranzycie, bo przecież Polacy płacą za przejazd, a będąc na terenie Federacji również wydają pieniądze i zostawiają je u naszych sąsiadów.

Minister, który wygłosił dziś w Sejmie expose dotyczące polityki zagranicznej, podkreślił, że jest gotowy do rozmów z Rosją, także na trudne tematy. Przyznał jednak, że takie sprawy jak ta z przewoźnikami, nie ułatwiają kontaktów na linii Warszawa - Moskwa.

Szef dyplomacji poinformował przy tej okazji, że za kilka dni spotka się z ambasadorem Rosji w Polsce, który poprosił o rozmowę. "Chętnie się z nim spotkam i jestem otwarty na każdą rozmowę, na wszystkie temat, bo tu nie ma tematów tabu. Jesteśmy sąsiadami i musimy rozmawiać o każdym temacie" - mówił Witold Waszczykowski.

Tydzień temu wiceszef MSZ spotkał się ze swoim odpowiednikiem w Moskwie. Wśród omówionych tematów były relacje polityczne między Polską a Rosją oraz - na wniosek polskiej strony - sprawy związane z katastrofą smoleńską.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Józef Stein(2016-09-23 09:33) Odpowiedz 00

    Sprawy dyplomacji? Odpowiedzialny za nie jest p.Waszczykowski, Panie Waszczykowski zagubiony DYPLOMATA?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama