statystyki

PE: Jest projekt rezolucji dotyczący Polski. UE będzie przyglądać się rządom PiS

26.01.2016, 18:43; Aktualizacja: 26.01.2016, 18:45
Szydło,PE, Strasburg

Premier Beata Szydło podczas debaty o sytuacji w Polsce w związku z kontrowersjami wokół Trybunału Konstytucyjnego i ustawy o radiofonii i telewizji w Parlamencie Europejskim w Strasburguźródło: PAP

Liberałowie w Parlamencie Europejskim przygotowali jednak projekt rezolucji dotyczący Polski. Ale nie jest to dokument krytykujący władze w Warszawie, jak jeszcze niedawno zapowiadali. Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że jest to krótka rezolucja podsumowująca debatę z udziałem premier Beaty Szydło w Strasburgu.

Reklama


Reklama


Liberałowie przygotowali krótki 4-punktowy dokument i chcą, by został on poddany pod głosowanie na sesji w przyszłym tygodniu. Zamierzają przedstawić go w czwartek, na spotkaniu szefów wszystkich grup politycznych. W projekcie rezolucji, który widziało Polskie Radio, mowa jest o tym, że europosłowie będą się przyglądać sytuacji w Polsce i że przeanalizują opinię Komisji Weneckiej przy Radzie Europy dotyczącą zmian w Trybunale Konstytucyjnym. Ocena, o którą zwrócił się polski rząd, spodziewana jest w marcu.

Liberałowie wspomnieli też w dokumencie o możliwym zorganizowaniu kolejnej debaty po opublikowaniu zaleceń przez Komisję Wenecką. Przypomnieli również o wartościach i zasadzie praworządności obowiązujących w Unii. Liberałowie przygotowując krótką rezolucję, w której zrezygnowali z krytyki polskich władz, mają nadzieję na jej przyjęcie.

W ubiegłym tygodniu, na spotkaniu szefów wszystkich grup politycznych, większość była przeciwko. Nie zgodzili się konserwatyści, do których należy PiS, i dwie mniejsze grupy eurosceptyczne. Przeciwko była także największa frakcja - chadecja, w której skład wchodzą deputowani Platformy Obywatelskiej i PSL-u. Z informacji Polskiego Radia wynika, że sceptyczni co do przyjmowania rezolucji byli zieloni. Natomiast za przyjęciem opowiedzieli się liberałowie, socjaliści i komuniści.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • I wszystko jasne. Komuniści i PO.(2016-01-26 19:23) Odpowiedz 165

  """"....za przyjęciem opowiedzieli się liberałowie, socjaliści i KOMUNIŚCI...."""""

 • Antykomunista(2016-01-26 19:29) Odpowiedz 107

  To nie PE(UE) chce się przyglądać polskim rządom, a Liberałowie,Socjaliści i KOMUNIŚCI.. Dosyć tej fikcji i robienia w bambuko ludzi w UE. KOMUCHY chcą się wtrącać do naszych spraw, tego jeszcze nie grali.

 • x(2016-01-27 07:31) Odpowiedz 92

  PO-PSL i KOMUNIŚCI - pasuje jak ulał. Swój do swego ciągnie

 • Patologia Obywatelska(2016-01-26 19:18) Odpowiedz 85

  Poważnie ?

 • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2016-01-26 20:21) Odpowiedz 85

  Nie będzie rezolucji krytykującej rząd Polski. Będzie tylko podsumowanie debaty w PE

 • buli(2016-01-26 20:46) Odpowiedz 86

  Prezes i jego ludzie nieobliczalni, dlatego należy im cały czas patrzeć na ręce...

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • Pan Murzyński - Filipiński(2016-01-26 21:45) Odpowiedz 73

  Czyli podobnie jak w sprawie Traktatu Lizbońskiego. Jeżeli głosujący powiedzieli "nie", to znaczy, że trzeba powtarzać głosowanie do skutku, czyli aż powiedzą "tak". Jeżeli miało nie być rezolucji, to znaczy, że będzie rezolucja podsumowująca debatę. Czy to jeszcze jest demokracja, czy jej imitacja???

 • ciekawski(2016-01-27 09:25) Odpowiedz 50

  czyjego autorstwa jest ta rezolucja

 • Nfkptcm(2016-01-26 22:58) Odpowiedz 53

  Liberałowie, socjaliści i komuniści razem - słusznie. Niech już tak pozostanie.

 • Czyjego autorstwa jest ta opracowana rezolucja(2016-01-27 15:31) Odpowiedz 20

  Nasz obronca!!! Guy Verhofstadt - premier Belgii, w którego rządzie zabrakło miejsca dla chrześcijańskich demokratów i który wprowadził w Belgii jako w drugim (po Holandii) kraju świata małżeństwa jednopłciowe i zgodę na eutanazję (!). Jako premier, Verhofstadt zaliczył jeszcze jedną kompromitację: podlegające mu organa ścigania nie zrobiły niczego, gdy znany pedofil - morderca - Marc Dutroux - ujawnił w trakcie swojego przewodu sądowego szczegóły paneuropejskiego biznesu pedofilskiego. Te "wyczyny" to było za dużo nawet jak na zlaicyzowane społeczeństwo belgijskie. Wyborcy pokazali panu Verhofstadtowi czerwoną kartkę i ten rasowy, europejski lewak, musiał uciekać po synekurę do Brukseli. Reaktywował tam skrajnie antychrześcijańską lożę masońską "Spinelli", w której znaleźli się m.in. Mario Monti, Joschka Fischer i dwie wpływowe Polki: Danuta Hubner i Róża Thun.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama