statystyki

Niemcy: CSU znowu grozi Merkel

26.01.2016, 18:42
Angela Merkel

Angela Merkelźródło: Bloomberg

W rządzącej Niemcami koalicji coraz większe napięcia z powodu napływu uchodźców. Bawarska partia CSU po raz kolejny zagroziła kanclerz Angeli Merkel skargą do Trybunału Konstytucyjnego. Ugrupowanie domaga się przywrócenia porządku na niemieckich granicach.

Reklama


Reklama


Różnica zdań pomiędzy Angelą Merkel a bawarską CSU to nic nowego, ale w ostatnich dniach spór wyraźnie się zaostrzył. Przewodniczący partii Horst Seehofer wysłał nawet do Merkel oficjalne pismo, w którym domaga się natychmiastowego zwrotu w polityce migracyjnej - to znaczy określenia limitu przyjmowanych uchodźców i wprowadzenia dokładnych kontroli na granicach. W przeciwnym razie władze Bawarii skierują skargę przeciwko Merkel do Trybunału Konstytucyjnego. Niemiecka kanclerz konsekwentnie odrzuca żądania zamknięcia granicy.

Jak przekonuje, w ten sposób nie przezwycięży się kryzysu migracyjnego, a jedynie zdestabilizuje południe kontynentu. Dlatego - zdaniem Merkel - trzeba działać u źródeł problemu, na przykład w Turcji, skąd tysiące uchodźców ruszają w drogę do Europy.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama