statystyki

Państwo Islamskie publikuje nagranie z terrorystami z Paryża

25.01.2016, 07:31

Dwa miesiące po atakach w Paryżu, sunniccy terroryści publikują nagranie, na którym - jak twierdzą - prezentują dżihadystów odpowiedzialnych za wydarzenia z 13 listopada.

Reklama


Reklama


Film pojawił się na jednej ze stron internetowych, związanej z samozwańczym Państwem Islamskim. Terrorystami występującymi w nagraniu ma być czterech obywateli Belgii, trzech - Francji i dwóch Irakijczyków. Ma być wśród nich uznawany za głównego organizatora zamachów Abdelhamid Abaaoud, zabity w obławie przez francuską policję 18 listopada 2015 w Saint-Denis.

Według autorów nagrania, wszyscy przed atakami w Paryżu dopuścili się innych zbrodni - w tym mordowania zakładników. Autorzy filmu nazywają morderców "Lwami, którzy sprowadzili Francję na kolana".

Terroryści mówią, posługując się francuskim i arabskim, że "ich wiadomość jest skierowana do wszystkich krajów, biorących udział w koalicji" walczącej z ISIS w Iraku i Syrii.
W zamachach w Paryżu zginęło 130 osób. Służbom udało się zabić w trakcie ataków 7 terrorystów, dwie inne osoby zginęły w trakcie policyjnych obław. Nie jest znana dokładna liczba osób zamieszanych w zamachy. W Belgii do tej pory zarzuty związane z atakami w Paryżu otrzymało 10 osób. 4 podejrzanych jest poszukiwanych.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • baca(2016-01-25 09:32) Odpowiedz 60

    Powiedział Holland i nadal przyjmuje terrorystów do swojego kraju, bo Merkel tak kazała. Szwecja już nie istnieje, Francja w połowie. Dlaczego Polska dalej siedzi w tym g.....e ?

    Pokaż odpowiedzi (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama