statystyki

Tusk: Nie będzie debaty o Polsce w Radzie Europejskiej

18.01.2016, 12:19; Aktualizacja: 18.01.2016, 12:53
Duda, Tusk, Bruksela, Rada Europy

Prezydent Andrzej Duda i szef Rady Europejskiej Donald Tusk podczas spotkania w Brukseli, 18 bm.źródło: PAP

Nie będzie dyskusji o Polsce na styczniowym ani lutowym posiedzeniu Rady Europejskiej. Mówił o tym jej szef Donald Tusk, po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Odniósł się w ten sposób do informacji niemieckiej gazety "Der Spiegel", która napisała, że na najbliższym szczycie unijni liderzy mogą rozmawiać o Polsce.

Reklama


Reklama


Donald Tusk tłumaczył, że taka dyskusja byłaby możliwa tylko z inicjatywy Komisji Europejskiej lub Parlamentu Europejskiego. Ale - jak dodał - niezależnie od tego, on sam nie uważa, by dyskusja o Polsce na forum Rady Europejskiej była dobrym pomysłem.

W opinii Donalda Tuska, dla Polski kluczowe jest utrzymanie bardzo dobrej reputacji wypracowanej w ciągu 25 lat. Ta reputacja lekko się zachwiała - mówił szef Rady Europejskiej. Jego zdaniem, kluczem do tego, by nie ucierpiała, jest to, co się w Polsce dzieje, a nie to, co się mówi. W opinii Tuska, nie byłoby wskazane "uporczywe trwanie" w złej narracji o Polsce.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • JasonClyde(2016-01-18 12:37) Odpowiedz 11

    Panowie mają tego samego stylistę.

  • KALIF(2016-01-18 13:56) Odpowiedz 10

    RUDY Folksdojcz co innego mówi do polskich dziennikarzy a co innego robi dla przypomnienia temu zaprzańcowi - nocna zmiana" i obalenie rządu Olszewskiego to było w Polsce a nie w Brukseli i to był niestety Pana spisek.A w Brukseli spiskuje pan w dzień i w nocy przeciwko rzadowi PIS.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama