statystyki

Petru krytykuje i chwali projekt prezydenta dot. frankowiczów

15.01.2016, 15:03; Aktualizacja: 15.01.2016, 15:04
Ryszard Petru

Ryszard Petruźródło: Materiały Prasowe

Ryszard Petru krytykuje i chwali projekt prezydenta dot. frankowiczów.  Założenia ustawy przedstawił dziennikarzom Maciej Łopiński, minister w kancelarii Andrzeja Dudy.

Reklama


Reklama


Lider Nowoczesnej co do zasady projekt chwali - jednocześnie krytykuje go za brak wyliczeń finansowych. "Odpowiedzialny urząd, jakim jest Pałac Prezydencki wypadałoby, żeby zrobił przynajmniej wstępne założenia, żebyśmy wiedzieli o jakiej skali problemów mówimy, nie tylko dla sektora bankowego, ale również dla przeciętnego Polaka" - wyjaśnił poseł.

Ryszard Petru pochwalił rozwiązanie wykorzystujące schemat tzw. kursu sprawiedliwego. "To nie jest zły pomysł" - powiedział Petru. Dodał, że w propozycji prezydenta podoba mu się również dobrowolność oraz to, że koszty przewalutowania kredytów nie będą ujęte w podatku bankowym.
Prezydencki projekt przesłany został wraz z listą pytań do Komisji Nadzoru Finansowego. Na podstawie odpowiedzi oszacowane zostaną skutki finansowe nowej regulacji, a następnie ma ona trafić do Sejmu.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • bolo(2016-01-15 15:43) Odpowiedz 129

    Kogo obchodzi komentarz tego skonczonego zlodzieja? Kodowcow?

  • KALIF(2016-01-15 17:47) Odpowiedz 94

    KACAP RUSKI MA CZELNOŚĆ SIĘ WYPOWIADAĆ Ryszard Petru w mediach zapewniał, że zadłużanie się w szwajcarskiej walucie jest idealnym rozwiązaniem. Ale swój kredyt we frankach jakoś szybko przewalutował - pisał Fakt.pl. Przypomnijmy co Petru mówił w mediach? Mogę pospekulować, że branie kredytów we frankach jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza że inflacja w Szwajcarii spada i nie ma oczekiwań, by stopy w Szwajcarii mogły wzrosnąć, w związku z czym oprocentowanie kredytów w tej walucie nie wzrośnie – przekonywał wtedy w Radiu TOK FM. Jednak sprytny Petru już kilka miesięcy później w pośpiechu przewalutował na złote swój własny kredyt we frankach - zwraca uwagę fakt.pl Kiedy frankowicze płacili już w 2014 r. ogromne raty, Petru nadal uwiarygadniał kredyty w szwajcarskiej walucie. Twierdził, że frank nie przekroczy bariery 4 zł, że takie prognozy są oderwane od rzeczywistości. Jak się okazało – nie miał racji. Dziś Petru krytykuje pomoc jaką rząd chce udzielić frankowiczom.

  • nicosc(2016-01-15 18:33) Odpowiedz 83

    Petru jest wszędzie. Otwieram gazetę i widzę Petru, podnoszę deskę i widzę Petru wiec spuszczam wodę i co widzę? N jak Nic

  • Gazda(2016-01-15 17:18) Odpowiedz 86

    Petru to sprytny cwaniaczek!!! I kredyt zdążył przewalutować, i rozdzielność majatkową załatwić, żeby nie było wiadomo - jaki majątek zgromadził...Niech on juz Polakom nic nie doradza, bo jest niewiarygodny!

  • analityk(2016-01-15 15:37) Odpowiedz 83

    Panie Petru Pan tylko recenzuje. A może przedstawi Pan coś interesującego w zakresie rozwoju polskiej gospodarki by była ona bardziej konkurencyjna i nastawiona na nowoczesne technologie ? Bo jak powinno być to do tego nie trzeba być zdolnym i wie każdy przeciętny Polak ale jak do tego dojść to trzeba być wyjątkowo utalentowanym. Co Pan o tym sądzi ?

  • dziadek Franek(2016-01-15 17:13) Odpowiedz 75

    Oto namacalny przyklad nowoczesnej obludy i zaklamania. Jak to sie dzieje, ze ludzie z podwojna moralnoscia dochodza do stanowisk i maja, lub chca miec i wywierac wplyw na polityke, gospodarke i szeroko pojete zycie spoleczne w panstwie. Pewnie sa wyciagani jak kroliki z kapelusza i ustawiani jako twarze nieformalnych grup uderzajacych w interesy Polski. Juz w pierwszym inauguracyjnym wystapieniu w Sejmie 15 razy uzyl slow "nie dacie rady" i raz "nie uda wam sie" co doskonale okresla pozycje jaka przyjal w dziele naprawy panstwa po rzadach po-zsl, a nowoczesna pod jego przewodnictwem zlozyla 120 wnioskow o przerwe w obradach, co mialo na celu zaburzyc obrad. Zamiast pracowac w Sejmie dla dobra Polski i jej wizerunku, swoje biuro poselskie zakodowal na ulicy wywolujac tam wspolnie z niejakim kijowskim, lisem, gertychem i innymi, antypolski tumult. Na ulicy mniej ludzi moze skontrowac jego bezsensowne wypowiedzi, zas Sejm traktuje jako miejsce do wywolywania zamieszania, awantur, klotni i burzenia toku obrad.

  • I co Petru na to?(2016-01-15 16:19) Odpowiedz 62

    Moja koza w stajni, codziennie rano, robi loda ogierowy.

  • dlaczego?(2016-01-15 19:57) Odpowiedz 62

    Nie wiem dlaczego tak lansujecie tego Petru, czy on w życiu coś zrobił dla Polski?

  • petru winny reformie emerytalnej 1999, ofe i frank(2016-01-15 17:01) Odpowiedz 61

    lepiej by zrobil kurs aktorski i poszedl to jakiejs telenoweli np M jak Miłość, codziennie bylby na ekranie i mowilby bardziej przekonująco. ten facet jest odpowiedzialny za kompletna katastrofe systemu emerytalnego stworzonoego przez niego i jego kolesia balcerowicza w roku 19999. druga katstrofa to kredyty frankowe. trzecia katastrofa to ofe. czego sie tknie ten facet, to on na tym zarabia miliony, a miliony Polakow traca oszczednosci zycia i jakiekolwiek zabezpieczenie na starosc... facet nie ma nic do powiedzenia, powtarza to co mu balcerowicze szepcza do ucha... niech sie ktos zlituje i przyjmie go do jakiejs telenoweli

  • KALIF(2016-01-15 17:38) Odpowiedz 45

    Znasz Petru? Bo ja znam Autor: Matthew Tyrmand To arogancki śliski facet, który powie i zrobi wszystko dla pieniędzy i stanowisk. Napisze nawet książkę dla dzieci, którą dofinansują podatnicy. Rodzaj naiwności, jaki dostrzegam u niektórych w odniesieniu do Nowoczesnej, może niestety doprowadzić nawet do zachowania władzy przez PO. Patrzmy zawsze na czyny, nie na słowa. Słowa Petru mogą brzmieć dobrze, ale nic dobrego nigdy nie wyszło z jego oportunizmu. Petru jest po prostu przykrywką dla tych, którzy stworzyli większość obecnych polskich problemów – dla PO, banksterów, państwowych spółek. Jego dwulicowość w promowaniu kredytów frankowych w czasie, gdy swój przewalutował, mówi wszystko o jego charakterze. Wielu daje się nabrać na oszustwa polityczne, ale ja znam Petru lepiej niż większość jego zwolenników, a moje oceny są oparte na faktach i doświadczeniu. Gdybym wierzył, że Petru będzie faktycznie realizował to, o czym mówi, to uznałbym jego partię za sensowną. Ale to przecież śpioch Platformy. A jego dziesięciopunktowy plan gospodarczy nie jest w ogóle wiarygodny. Petru wie o tym równie dobrze jak ja. Tacy ludzie powiedzą po prostu wszystko, by zdobyć głosy. A jeśli naiwni im uwierzą i zagłosują na nich, to cykl korupcji będzie trwał.

  • ale11(2016-01-15 19:32) Odpowiedz 32

    obecnie 40% dla PIS podaje CBOS 4 partie w Sejmie