statystyki

Kobosko: Co PiS powinien zrobić, by poprawić wizerunek Polski

autor: Michał Kobosko14.01.2016, 07:56; Aktualizacja: 14.01.2016, 08:46
20 lat DGP Michał Kobosko

Michał Koboskoźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Tak niechętnej prasy Polska nie miała od lat. A mówiąc konkretnie, nigdy po 1989 r. Nie ma dnia, by w którymś z najważniejszych mediów międzynarodowych nie pokazywały się kolejne raporty znad Wisły. Poza nielicznymi wyjątkami (jak tekst Adriana Karatnycky’ego z Atlantic Council w serwisie Politico.eu, zatytułowany „Give PiS a Chance”) zdecydowana większość publikacji atakuje różne aspekty „dobrej zmiany”.

Poddana krytyce władza PiS zachowuje się standardowo – obraża się, dąsa, narzeka na spisek międzynarodowych mediów nakręcany przez polską opozycję. Media władzy straszą niemiecko-unijną agresją, rozbiorami Polski itd. A przecież PiS powinien wyciągnąć wnioski z doświadczeń lat 2005–2007. Ówczesne gwałtowne i nerwowe reakcje na krytykę nie przyniosły prezesowi Kaczyńskiemu nic, stworzyły za to klimat dla bardzo szybkiego oddania władzy. Co zatem PiS może teraz zrobić mądrzej?

Po pierwsze, mówić i rozmawiać. PiS już umie używać narzędzi komunikacji społecznej. Pokazał to w ubiegłorocznych wygranych kampaniach. Ale po zdobyciu pełni władzy partia zrobiła krok wstecz. Polityka informacyjna rządu i prezydenta jest kiepska, komunikacja wewnątrz kraju i poza nim prawie nie istnieje. Owszem, PiS wyciąga wnioski; patrz roszady na stanowiskach rzeczników prasowych prezydenta i rządu. Pojawiły się pierwsze wywiady w mediach zagranicznych – różnej jakości, ale jednak. Dziennikarzy swoich i nieswoich zaproszono ostatnio na nieformalne spotkanie z panią premier i ministrami.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (6)

 • Drzymała(2016-01-14 13:56) Zgłoś naruszenie 31

  Pal sześć taki wizerunek wystawiany przez grabieżcę !!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Co PiS powinien?(2016-01-14 10:53) Zgłoś naruszenie 32

  Powinien zdelegalizować wszystkie szpryngiery i ich kobosków!

  Odpowiedz
 • KALIF(2016-01-14 09:46) Zgłoś naruszenie 31

  PROPONUJE POSTAWIĆ SZUBIENICE DLA TARGOWICY Róbmy swoje, bo tu chodzi o to, byśmy nie robili. Ta presja z zagranicy jest tak duża, bo tutaj chodzi o byt POLSKI Nadzorcom - w odpowiedzi Najpierw cytat Obok walki z religią katolicką biurokracja toczyła jeszcze zacieklejszy bój z narodowością i patriotyzmem polskim. Nasi szanowni cywilizatorowie zbyt mało posiadali wykształcenia, ażeby zrozumieć, iż jakikolwiek choćby patagoński patriotyzm jest lepszy od politycznego nihilizmu. […] Patriotyzm jest […] specjalną formą uczuć społecznych, które ludzi spajają ze sobą, każą im zapomnieć o własnym egoizmie, czasem popychają do poświęceń, a w każdym wypadku nieco hamują dzikość i okrucieństwo człowieka, nieco wynoszą go ponad ciasny zakres jego osobistych interesów. […] Takie to uczucie tępiono u nas za pomocą drwin z historii albo jej fałszowania i za pomocą wreszcie machiny cenzuralnej — Bolesław Prus, Kronika Tygodniowa, 3 III 1906.

  Odpowiedz
 • Valdemort(2016-01-14 21:34) Zgłoś naruszenie 12

  powinien dać się uśpić końską dawką, ten pis pczywiście

  Odpowiedz
 • KLO(2016-01-14 23:39) Zgłoś naruszenie 00

  Ale 500 zł na dziecko Polska nie dawała nigdy, bo wolała mieć dobry wizerunek u tych, co wyprowadzali zyski z Polski. Tak państwa "pierwszego świata" robią politykę w Trzecim świecie, lokalne kacyki mają wizerunek, obywatele nędzę, a zachód zyski z kolonii.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie