statystyki

Angela Merkel zaostrza kurs wobec imigrantów: Jeśli uchodźcy łamią zasady, muszą być konsekwencje

09.01.2016, 14:30
Kanclerz Niemiec Angela Merkel

Kanclerz Niemiec Angela Merkelźródło: Bloomberg

Kanclerz Niemiec zaostrza retorykę wobec imigrantów. Angela Merkel, na którą spadła zmasowana krytyka po imigranckich ekscesach w Kolonii, opowiedziała się dziś za deportowaniem uchodźców, którzy łamią prawo.

Reklama


Reklama


Podkreśliła, że wydalenie z Niemiec mogłoby mieć miejsce także wobec osób z wyrokami w zawieszeniu "Jeśli uchodźcy łamią zasady, muszą być konsekwencje. To oznacza że mogą stracić prawo pobytu, bez różnicy czy mają wyroki w zawieszeniu czy orzeczone więzienie" - powiedziała Merkel.

Do masowych napaści o podłożu seksualnym i rabunków doszło w Kolonii i kilku innych miastach w noc sylwestrową. Informacje o gangach, atakujących kobiety dopiero po kilku dniach zaczęły intensywniej przebijać się do głównych mediów. Początkowo również policja twierdziła, że nie doszło do żadnych incydentów.

W proteście wobec przyjaznej przybyszom polityki władz w Berlinie protestuje dziś antyislamska PEGIDA. Ugrupowanie zorganizowało manifestację w centrum Kolonii, gdzie doszło do napaści. Prawicowej demonstracji pilnuje kilkuset policjantów. Przed południem w Kolonii odbyła się manifestacja - głównie kobiet, sprzeciwiających się przemocy seksualnej. "Chrońmy nasze kobiety i dzieci" - głosił jeden z transparentów.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • zegarmistrz(2016-01-09 15:48) Odpowiedz 10

    widać ze dostała nowe wskazówki z Waszyngtonu

  • Greg(2016-01-09 22:35) Odpowiedz 10

    Niemcy, nic się nie stało, Niemcy nic się nie stało! Niesamowite! Największy i najsilniejszy naród w Europie daje dup[y obleśnym przybyszom z Azji.....

  • Greg(2016-01-09 22:38) Odpowiedz 00

    Nie będę śpiewał jako Polak :Deutsche, Deutsche liber ales..., ale zaśpiewam Europ, Europ liber ales...Europo obudź się. Ostatni budzik...Mamy siłę, żeby ich powstrzymać. Jeżeli nie, to za chwilę przyjdzie 20 milionów muzułmanów...!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama