statystyki

Kolarska-Bobińska: Debata o Polsce w Europarlamencie jest uzasadniona

07.01.2016, 09:14

Podczas debaty o Polsce nasi eurodeputowani będą podzieleni jak w Sejmie - uważa była europosłanka Lena Kolarska-Bobińska. Europarlament ma rozmawiać o sytuacji w naszym kraju na sesji między 18 a 21 stycznia tego roku.

Reklama


Reklama


Lena Kolarska-Bobińska mówiła w radiowej Trójce, że tym razem taka debata jest uzasadniona - w przeciwieństwie do czasów gdy wnioskował o nią PiS. Wtedy bowiem - jak argumentowała - nie było zagrożenia dla demokracji w Polsce. Teraz natomiast zaniepokojenie wyraziła Komisja Europejska i cztery światowe organizacje dziennikarskie.
Lena Kolarska-Bobińska nie spodziewa się, by w związku z uchwalaniem ustaw o Trybunale Konstytucyjnym i mediów Polskę czekały sankcje Unii. Nasz kraj może jednak stracić wizerunkowo w Europie - podkreśliła. Będzie to widoczne za rok-dwa lata, gdy rozpoczną się negocjacje w sprawie nowego budżetu Unii. Polska może wtedy potrzebować dobrej pozycji negocjacyjnej i kontaktów w Unii.

Wcześniej, bo 13 stycznia, zaplanowane jest zamknięte spotkanie Komisji Europejskiej na temat wydarzeń w Polsce.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • KALIF(2016-01-07 11:18) Odpowiedz 71

  Za PO-PSL nie tylko Policja, ale i służby inwigilowały dziennikarzy". Unio Europejska! Czemu nie grzmisz? Słyszysz, czy strugasz wariata? Trwający w Polsce festiwal ataków na rząd jest absurdalny. Opozycja krzyczała kilka dni temu, że PiS będzie chciał inwigilować Polaków, ale to za czasów PO-PSL mieliśmy najwięcej podsłuchów w całej UE!! PO krzyczy o zamachu na Trybunał Konstytucyjny, ale sama pierwsza złamała dobry obyczaj i dokonała zamachu na TK. PO krzyczy o łamaniu reguł prawa demokratycznego, ale sama jak się okazuje niszczy jedną z podstawowych zasad, która każe się służbom trzymać z daleka od dziennikarzy (poza pewnymi wyjątkami). Inwigilacja mediów w imię obrony interesów władzy w świecie demokratycznym jest skandalem. W USA skończyło się to odejściem prezydenta i wiceprezydenta oraz burzą, która przeszła do historii.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • Polak(2016-01-07 09:22) Odpowiedz 51

  gdy wnioskował PiS to nie była uzasadniona, ale gdy wnioskuje Po na czele pseudopolityka Schetyny to jest wszystko ok, takie właśnie stanowisko przedstawia PO, oni sa nieomylni i zawsze maja rację, zwykła targowica

 • KALIF(2016-01-07 11:28) Odpowiedz 21

  Wytworzył się układ, w którym polityka została przejęta przez elity [ŁŻĘ ELITY ], tzw. autorytety. Teraz wracamy do normalności" Państwo lepiej traktuje tych, którzy mu się wysługują. Większość „profesorów”, „autorytetów” krytykujących PiS służy zachowaniu obecnego układu, gdyż są jego beneficjentami, np. przez system grantów. W III RP zwykły obywatel jest ostatnim elementem opieki państwa Proszę spojrzeć, jak czołowe media traktują rząd PiS, jak mówią o faszystach czy neonazistach. Ci ludzie nie są zainteresowani żadnym dialogiem, ich się nie da pozyskać. prominentny polityk PO, wicepremier stał się liderem skargi na własny kraj Sam donosiciel ujął go mniej więcej tak (cyt. za wPolityce): Przaśny Grześ stwierdził, że debata w PE o sytuacji w Polsce jest nie do zatrzymania. Sam nakręcił, sam podkręcił, sam chce na tym wypłynąć. Ale czy wie w czym pływa? Stwierdził: Będzie to debata otwarta z argumentami, sprawozdawcami, którzy będą pokazywać przykłady łamania prawa w Polsce. W normalnym kraju byłoby to pospolitą zdradą stanu, no ale jeszcze nie mamy normalnego kraju póki nam go jakiś nołnejm Kijowski z kilkoma drugoplanowymi aktorami nie urządzą. I wtedy jak kwiat lotosu zakwitnie nam Mesjasz dobrobytu Ryszard Petru, znawca historii Polsk

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama