statystyki

KE łagodnieje w sprawie zagrożenia dla państwa prawa w Polsce

06.01.2016, 17:25; Aktualizacja: 06.01.2016, 17:33
Niektórzy urzędnicy przyznają, że dopóki nie zostanie rozwiązana sprawa Trybunału Konstytucyjnego, Bruksela nie zrezygnuje z rozpoczęcia procedury

Niektórzy urzędnicy przyznają, że dopóki nie zostanie rozwiązana sprawa Trybunału Konstytucyjnego, Bruksela nie zrezygnuje z rozpoczęcia proceduryźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Komisja Europejska łagodzi ton w sprawie sytuacji w Polsce i tak zwanej procedury dotyczącej zagrożenia dla państwa prawa. Bruksela przyznaje, wbrew wcześniejszym informacjom, że nie ma wyznaczonego terminu, w którym Warszawa powinna odpowiedzieć na zarzuty. Nie ma więc na razie mowy o żadnej zwłoce.

Reklama


Reklama


Chodzi o odpowiedź na dwa listy wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej w sprawie kontrowersji wokół Trybunału Konstytucyjnego i ustawy medialnej. Kilka dni po wysłaniu do Polski drugiego listu pojawiły się informacje, że 13.stycznia odbędzie się debata na posiedzeniu Komisji i wtedy rozpocznie ona procedurę przeciwko Polsce. Później mówiono, że Warszawa zwleka z odpowiedzią, więc procedura nie może ruszyć. Teraz te wszystkie wypowiedzi prostuje rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas.

"Nie ma żadnego ostatecznego terminu na przysłanie odpowiedzi. Komisja zorganizuje wstępną debatę 13 stycznia i cały czas czekamy na odpowiedź polskiego rządu" - powiedział rzecznik.

Komisja łagodzi ton wypowiedzi, choć niektórzy urzędnicy przyznają, że dopóki nie zostanie rozwiązana sprawa Trybunału Konstytucyjnego, Bruksela nie zrezygnuje z rozpoczęcia procedury. Jest jednak mało prawdopodobne, by nastąpiło to 13 stycznia.

Nieoficjalnie niektórzy urzędnicy przyznają, że błędem było informowanie w niedzielę, że Polska będzie objęta specjalnym nadzorem. Można też usłyszeć głosy, że komisarz z Niemiec nie powinien był pouczać Polski i że polsko-niemieckie starcie nikomu nie służy.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • Przeczytaj także (2016-01-06 18:42) Odpowiedz 51

  Licealista z Sasina opanował 5 języków obcych w śmiesznie prosty sposób...; Sejm zdecyduje o sędziach TK ; Ortopedzi z Warszawy w szoku. Całkowicie usuwa ból stawów w miesiąc! ; Byli prezydenci i premierzy w obronie Trybunału Konstytucyjnego ; Państwo prawa ważna sprawa" - rozpoczął się protest pod Trybunałem Konstytucyjnym ; Dermatolodzy w szoku.Zmarszczki znikają dzięki jednemu trikowi... Brawo szpryngierrrr..

 • Leo(2016-01-06 18:33) Odpowiedz 41

  Słowo "dupki" chyba nikogo z członków Komisji Europejskiej nie obrazi.

 • Łunia ewropjejska(2016-01-07 02:19) Odpowiedz 00

  Czyżby Tusk przestraszył się wyliczeń osiągnięć demokracji u Sowy za jego kadencji? ;)

 • czas łagodzi obyczaje,na tyle stawia PO na ile ma.(2016-01-06 19:03) Odpowiedz 00

  sił.Jednak okazuje się,że gęby otwarte ze zdziwienia--będą zamknięte dla praworządności istnienia......

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama