statystyki

Tatry: Kolejny wypadek na Orlej Perci. Nie żyje 19-latka z Poznania

03.01.2016, 16:37
Tatry

Jan Gąsienica - Roj przypomina, że przy tej pogodzie wszystkie szlaki w Tatrach są oblodzone lub pokryte twardym śniegiem, a spacer po nich grozi poślizgnięciem i upadkiem z wysokości.źródło: ShutterStock

Kolejna tragedia w Tatrach - po wypadku w górach 19-latka z Poznania zmarła w zakopiańskim szpitalu.

Reklama


Reklama


Do zdarzenia znów doszło na Orlej Perci - młoda kobieta z przygodnie poznanym towarzyszem wybrała się w strefę wysokogórską. Do poślizgnięcia i upadku z dużej wysokości doszło na Przełęczy Krzyżne w stronę doliny Pańszczycy. Jan Gąsienica - Roj, ratownik TOPR kierujący akcją, powiedział Radiu Kraków że poszkodowaną śmigłowcem przetransportowano do zakopiańskiego szpitala.

Do wypadku doszło na szlaku turystycznym w strefie wysokogórskiej, gdzie warunki do pieszych wędrówek już od dawna są ekstremalnie trudne. Jan Gąsienica - Roj przypomina, że przy tej pogodzie wszystkie szlaki w Tatrach są oblodzone lub pokryte twardym śniegiem, a spacer po nich grozi poślizgnięciem i upadkiem z wysokości. Ratownik ostrzega, że poślizgnięcie na szlaku to przyczyna wszystkich wypadków, do których doszło w ciągu ostatnich dni.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • mer(2016-01-03 17:19) Odpowiedz 10

    To nie można zamknąć szlaków jak są takie warunki ?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama