statystyki

Wielka Brytania wyśle żołnierzy do Polski

08.10.2015, 15:27; Aktualizacja: 08.10.2015, 16:01

Wielka Brytania wyśle niewielki oddział żołnierzy do Polski, na Litwę, Łotwę oraz do Estonii. Poinformował o tym w Brukseli Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg. Ma to być reakcja na zagrożenie ze strony Rosji.

Reklama


Reklama


Wielka Brytania wyśle niewielki oddział żołnierzy do Polski, na Litwę, Łotwę oraz do Estonii. Poinformował o tym Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg w czasie trwającego w Brukseli spotkania ministrów obrony Sojuszu. Ma to być reakcja na zagrożenie ze strony Rosji.

„Z zadowoleniem przyjmuję wkład Wielkiej Brytanii, by wysłać więcej żołnierzy na rotacyjną obecność w krajach bałtyckich i w Polsce. To wszystko to jasny przekaz dla mieszkańców krajów NATO - NATO będzie was bronić. NATO jest na miejscu. NATO jest gotowe” - powiedział Stoltenberg w Brukseli.

Rano o planach wysłania żołnierzy mówił w Brukseli brytyjski sekretarz obrony Michael Fallon. Według wstępnych planów Londynu, rotacyjny oddział żołnierzy miałby liczyć do 100 osób.
Nie ma na razie reakcji polskiego rządu na te informacje.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Niewielki oddział ....(2015-10-08 18:54) Odpowiedz 00

    ... Angoli rozniesie rosyjską armię w drobiazgi... i to w try miga.

  • ciekawska(2015-10-08 21:47) Odpowiedz 00

    wciąż słyszę o zagrożeniu ze strony Rosji. Czy ktoś wie o jakiś terytorialnych żądaniach ze strony Rosji, czy może w którymś województwie mieszka pokaźna mniejszość rosyjska albo co gorsza większość jak na Krymie? A może Rosjanom nie podoba się nasza zachodnia granica bo przecież wschodnia leci według linii Curzona (zwanego Lordem). Ale skoro Anglicy przyjeżdżają to pewnie chodzi o wschodnią granicę którą chcą przesunąć na zachód nad Wisłę.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama