statystyki

Rosjanie pokazują polskim dzieciom Krym

21.09.2015, 19:10
Krym

Krymźródło: ShutterStock

Władze Rosji zorganizowały dla grupy polskich uczniów wycieczkę na Krym. Zwycięzcy w konkursie wiedzy o rosyjskiej literaturze w nagrodę pojechali na anektowany półwysep.

Reklama


Reklama


W trakcie wizyty doszło do spotkania z przedstawicielami separatystycznych władz. Młodzi Polacy zwiedzają też muzea i miejsca, w których bywali znani rosyjscy pisarze i poeci.
Głównym organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jest Rosyjsko-Polskie Centrum Dialogu i Porozumienia. Dyrektor Centrum Jurij Bondarienko tłumaczy pomysł wysłania polskich uczniów na Krym chęcią pokazania im niezwykłych miejsc związanych z historią Rosji. Dodaje, że każdy powinien na własne oczy przekonać się, jaka jest sytuacja na anektowanym półwyspie.

„Uważam Polskę za kraj demokratyczny, w którym ludzie mają prawo sami oceniać sytuację” - przekonuje Bondarienko. Pytany, czy zdaje sobie sprawę, że naraża polskie dzieci na łamanie ukraińskiego prawa, przewożąc je na Krym bez wiedzy władz w Kijowie, wyjaśnia, że w paszportach nie będzie śladu po tej wizycie. W opinii Bondarienki, zabranie uczniów z Polski na anektowany Krym nie ma niczego wspólnego z polityką. Dyrektor Rosyjsko-Polskiego Centrum Dialogu powtarza, że chodzi jedynie o poznanie miejsc związanych z historią rosyjskiej literatury. Wizyta na Krymie potrwa do czwartku, a później polscy uczniowie jeszcze dwa dni spędzą w Moskwie.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • kumak(2015-09-22 08:50) Odpowiedz 00

  ktoś się na to zgodził.A kogoś porąbało z tym prawem o samostanowieniu ponieważ referendum było nielegalne

 • noobpoland(2015-09-22 15:01) Odpowiedz 00

  Thanks for support, Poland!

 • Zadowolony(2015-09-21 19:37) Odpowiedz 00

  To cudowne, nareszcie promyk nadziei, zaczyna być normalnie. A swoją drogą, to wspaniale, że wśród młodych ludzi znajdują się takie prawdziwe Perełki, które potrafią docenić piękno arcydzieł literatury rosyjskiej. Młodzieży- WIELKIE BRAWA, Tak trzymać. P. S. Krym jest naprawdę piękny!!!

 • Wandzia(2015-09-21 21:41) Odpowiedz 00

  w końcu 97% społeczeństwa glosowało za przyłączeniem do Rosji zgodnie międzynarodowym prawem o samostanowieniu.

 • jjkjj(2015-09-23 22:15) Odpowiedz 00

  To nie zwykli Polacy ale potomkowie Rosjan z Podlasia.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama