statystyki

Wipler: Czerwonych, którzy głosowali za powołaniem Polskiej Agencji Kosmicznej, trzeba wysłać na czerwonego Marsa

25.07.2014, 15:14; Aktualizacja: 25.07.2014, 15:18
Przemysław Wipler

Przemysław Wiplerźródło: newspix.pl

- Czerwonych, którzy głosowali za powołaniem Polskiej Agencji Kosmicznej, trzeba wysłać na czerwonego Marsa - mówi poseł Nowej Prawicy Przemysław Wipler w rozmowie z telewizją Superstacja. - Polska Agencja Kosmiczna to taki "Miś" naszych czasów. Instytucja, która dostanie gigantyczne pieniądze, a nic nie będzie robiła - dodaje Wipler.

reklama


reklama


Sejm uchwalił w piątek ustawę o utworzeniu Polskiej Agencji Kosmicznej. Przeciwko głosowali tylko trzej posłowie: Przemysław Wipler, poseł Kongresu Nowej Prawicy, Janusz Cichoń z PO oraz niezrzeszony Jarosław Jagiełło.

- Ta Polska Agencja Kosmiczna to jest taki "Miś" na miarę naszych czasów - tłumaczy reporterowi Adrianowi Gąbce z telewizji Superstacja poseł Przemysław Wipler. - Jak to mówili bohaterowie filmu "Miś". To jest taka instytucja, która będzie dostawała gigantyczne pieniądze, a która nic nie będzie musiała robić, ponieważ w obecnej sytuacji Polski gospodarczej, społecznej potrzebujemy pieniędzy na inne cele i nie jesteśmy krajem, który jest w stanie wysyłać misje załogowe na Marsa, na Księżyc, prowadzić jakieś istotne badania - mówi Wipler.

- Ludzie, którzy głosowali za powołaniem Polskiej Agencji Kosmicznej to są czerwoni, których powinniśmy wysłać na czerwonego Marsa. To jest doskonały pomysł. Pamiętam jak kiedyś była ptasia grypa. Chodził taki dowcip, że jeden z posłów zachorował na ptasią grypę i trzeba będzie wybić całe stado. Tak samo w tym momencie, gdy powołano Polską Agencję Kosmiczną, wysyłanie wszystkich na czerwoną planetę jako czerwonych nie byłoby naprawdę krzywdzące dla tej ekipy - powiedział Wipler.

reklama


Źródło:Media

reklama

  • kolo(2014-07-26 03:52) Odpowiedz 00

    Nie wiem czy się nie mylę, ale Wipler jakiś odległy czas temu był za agencją kosmiczną. Jeśli był a teraz nie jest to jest jasne, że chodzi o to, że w obecnej sytuacji, przy obecnych rządach, środki przekazane na tę komisję byłby zmarnotrawione a nawet rozkradzione przez grono kolesi. To jest dobry pomysł i dobry kierunek, ale nie przy obecnej sytuacji w jakiej znajduję się Polska...

  • robert_knp(2014-07-27 16:24) Odpowiedz 00

    Przecież to oczywiste, ze nie chodzi o żadną Agencję Kosmiczną. Chodzi o wyprowadzenie z Polski kolejnych 20 milionów euro rocznie pod pozorem składki członkowskiej w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Jeżeli nasze technologie tak się bardzo na zachodzie podobają, a przynajmniej tak się mówi, to dlaczego po prostu ich nie sprzedamy z zyskiem, tylko musimy jeszcze do tego dokładać?

  • KALIF(2014-07-25 16:10) Odpowiedz 00

    To on jeszcze na wolności?

  • Niekolo(2014-07-26 18:08) Odpowiedz 00

    @kolo
    Nie wiem czy się mylę ale czy wczoraj był dzień czy noc\?

  • john john(2014-07-26 18:12) Odpowiedz 00

    kiedy ten chuligan i bandyta wipler pójdzie siedzieć do więzienia.

  • neron13(2014-07-25 16:54) Odpowiedz 00

    Niby prawicowiec a nie wie, ze pic przed poludniem nie wypada. I jeszcze sie pozniej publicznie afiszowac. Wstyd!

  • oredownik(2014-07-25 17:15) Odpowiedz 00

    Nie żyje Wolna Polska, precz z komuną

  • Robert(2014-07-25 19:10) Odpowiedz 00

    Nie rozumiem ruchu Wiplera, rozumiem, że agencja kosmiczna jest państwowa ale na świecie nie ma obecnie prywatnych agencji kosmicznych (firmy, jak SpaceX są, ale nie agencje które mają inne zadania), zawsze to jakieś pieniądze na rozwój technologii, które nie zostaną przeżarte, wylatane do Sopotu albo schowane we własnej kieszeni. Jeżeli są obawy przed defraudacjami to wystarczy monitorować daną instytucję, dla chcącego nic trudnego, tym bardziej, że wykryta afera to zawsze punkt dla partii. Ech...

  • vapniak(2014-07-25 19:16) Odpowiedz 00

    Czerwonych to trzeba wysyłać do takich spec-dołków i przysypywać ziemią. Marsa szkoda, bo jak zaczną prowadzić na nim "politykę prorodzinną", "aktywną walkę z bezrobociem" i inne takie, to wkrótce Marsa nie będzie. A szkoda, bo czasem ładnie świeci na niebie.

  • mrk(2014-07-25 19:45) Odpowiedz 00

    Drogi się nam rozpadają miesiąc po wybudowaniu, a oni chcą kogoś wysyłać w kosmos. Ciekawe kto poleci jako pierwszy ja proponuje wylosować kogoś z posłów którzy głosowali za powołaniem tego syfu.

  • sebom(2014-07-25 21:51) Odpowiedz 00

    Czy to jakiś tekst dla idiotów? Trzeba powtórzy go trzy razy aby czytający zrozumiał?

  • To nie .... teza, to ... fakt(2014-07-25 22:06) Odpowiedz 00

    Jeśli ktoś nie wie jakie są wypowiedzi ...po zażyciu MÓZGOTRZEPU ... i jednocześnie MAMROTA ,
    to ma "namacalny" przykład w wypowiedzi ... nOSŁA

  • nałkowiec rolny(2014-07-25 23:39) Odpowiedz 00

    Teraz będą badane kręgi w zbożu za unijne pieniądze.

  • ołek(2014-07-28 18:11) Odpowiedz 00

    Idioici z komentarzy nt Wiplera.
    1. Wipler pił w nocy po pracy
    2. Zeznania policji są niespojne, mowili ze byl na izbie wytrzezwien a nie byl co potwierdzila i sprawdzila tv republika
    3. czeka na nagranie z monitoringu od 9 miesiecy na ktorym niby masakruje 3 policjantow(byl pod wplywem i dostal od nich gazem pieprzowym)

    zastanowcie sie matoly zanim cos napiszecie.

  • zadziwiony(2015-06-09 11:53) Odpowiedz 00

    Kilkanaście miliardów budżetowych złotych, lekko licząc, kosztuje Polskę kościół katolicki - instytucja, która Polakom nie przynosi żadnych korzyści, wręcz przeciwnie, ma negatywny wpływ na państwo i poczucie wspólnoty narodowej. Liczę, panie Wipler, że od teraz będzie pan gorliwie walczył, by kościół katolicki wysłać na Marsa. Prywatnie proponowałbym znacznie dalej, bo żal mi tak skazić jedną z najbliższych planet.