statystyki

Politycy o zakazie zakrywania twarzy na demonstracjach. Chce go wprowadzić Komorowski

13.11.2013, 14:00; Aktualizacja: 13.11.2013, 14:06

Politycy są zgodni tak dalej być nie może i trzeba zdecydowanych kroków, żeby ukrócić chuligańskie wybryki w trakcie demonstracji. Prezydent Bronisław Komorowski proponuje żeby powrócić do dyskusji o zakazie zakrywania twarzy podczas manifestacji.

Reklama


Reklama


Minister sprawiedliwości Marek Biernacki przypomina, że już rok temu taka dyskusja się toczyła, jednak należy po raz kolejny zająć się sprawą. Warto powrócić do rozmowy o takiej procedurze gdy organizator informuje, że w trakcie demonstracji będą osoby zamaskowane mówi Biernacki.

Małgorzata Kidawa-Błońska z PO wyjaśnia, że pomysł zakazu zakrywania twarzy jest dobry, na to wskazują doświadczenia z ostatnich lat. Jej zdaniem nikt kto ma czyste zamiary nie zakrywa twarzy kominiarką. Kidawa-Błońska argumentuje, że kominiarka kojarzy się jednoznacznie, używają jej ci, którzy chcą napaść na bank, sklep czy chce ukryć swoją twarz.

SLD chce nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu w sprawie wydarzeń z 11 listopada, a jednocześnie uważa, że manifestanci powinni odsłonić twarz. Zakaz demonstrowania w kominiarkach wpłynie na bezpieczeństwo uważa poseł Dariusz Joński. SLD przygotowuje w tej sprawie projekt ustawy mówi Joński.

Trzeba tępić chuligańskie wybryki  - dodaje poseł PiS Mariusz Błaszczak. Podczas prac w Sejmie PiS był za zakazem, a przeciw organizacje lewackie dodaje Błaszczak.

Przychylnie na inicjatywę prezydenta patrzy także senator niezależny Włodzimierz Cimoszewicz, choć jak przyznaje taki zapis może budzić wiele emocji.
Ingerujemy w prywatność i zachowania ludzi, ale ze względu na bezpieczeństwo publiczne staje się to konieczne zaznacza senator.

Innego zdania jest poseł niezależny Ryszard Kalisz. Zmiana prawa powinna dotyczyć tylko i wyłącznie osób znajdujących się na trasie demonstracji. W ocenie Kalisza odstępstwo od takiej zasady powinno być surowo karane. Policja powinna traktować złamanie tej zasady nawet na "pół centymetra" jako przestępstwo tłumaczy Kalisz.

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiada, że w trybie pilnym chce wrócić do prac nad nowelizacją ustawy o zgromadzeniach.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • hawus(2013-11-13 16:58) Odpowiedz 00

  ja powiem ze jestem islamska kobieta i moge miec zakryta twarz nawet na demonstracji!

 • Człowiek ma obowiązek(2013-11-13 16:58) Odpowiedz 00

  ponosić odpowiedzialność za własne czyny.
  Małe dziecko jak się wstydzi zasłania oczy, ale ci panowie już wyszli z przedszkola, ale nie stali się ludżmi dorosłymi - należy im w tym pomóc.
  "Zakaz zasłaniania twarzy w wystąpieniach publicznych" - na stadionach, koncertach, demonstracjach, ..., oraz urzędach.

 • konentator(2013-11-14 12:57) Odpowiedz 00

  Zakaz zasłaniania twarzy na pewno ułatwi kolesiostwo "byłeś na demonstracji przeciwko Jedynie Słusznej Partii - to wyp*** z posady".

 • No to...(2013-11-14 15:27) Odpowiedz 00

  ...w czasie mrozów nie zapoluje, bo se kiniola odmrozi.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama