statystyki

Hofman o pracy żony w KGHM: Jako niedoświadczony polityk popełniłem błąd

04.11.2013, 10:37; Aktualizacja: 04.11.2013, 10:37
Adam Hofman

Adam Hofmanźródło: newspix.pl

Adam Hofman był pytany w RMF FM o aferę taśmową w PO, a przy okazji musiał się także wytłumaczyć z pracy swojej żony w KGHM za rządów PiS. Jako niedoświadczony polityk popełniłem błąd. Dziś bym tego nie zrobił. - zapewniał rzecznik partii Jarosława Kaczyńskiego.

reklama


reklama


Jak pisała niedawno "Gazeta Wyborcza", za rządów PiS Joanna Hofman był głównym specjalistą w wydziale komunikacji korporacyjnej KGHM. Po wyborach i wygranej PO, żona rzecznika PiS poszła na zwolnienie chorobowe, a potem od razu na urlop macierzyński, wypoczynkowy, wychowawczy i znów zwolnienie L4. W efekcie w pracy nie było jej przez dwa lata.

Hofman w RMF FM zapewnił, że wszytko odbyło się zgodnie z prawem, a jego jedynym błędem było to, że zgodził się, aby żona przyjęła tę pracę za rządów PiS. "Więcej bym tego nie zrobił. Tego typu niejasna sytuacja, w której polityk funkcjonuje w życiu publicznym, a jego żona pracuje w spółce Skarbu Państwa..." - powiedział polityk i podkreślił, że Joanna Hofman "nie pracuje w żadnej spółce związanej ze Skarbem Państwa ani w spółce Skarbu Państwa".

Rzecznik PiS stanowczo jednak zaprzeczył, jakoby korupcja miała być także domeną jego partii. Jego zdaniem afera KGHM wyszła na jaw, "bo tam jest Grzegorz Schetyna i Tusk do niego strzela". "Jakby się okazało, co w Lotosie na przykład, bo tam Donald Tusk na Pomorzu, to by pan zobaczył, jak to wygląda." - tłumaczył Hofman dziennikarzowi RMF FM.

I podkreślił jeszcze raz: "Był jakiś zjazd? Ktoś za głosy coś kupował? Nie. Popełniłem błąd, że zgodziłem się na to, żeby w czasie, gdy rządzi Prawo i Sprawiedliwość doszło do takiej sytuacji. Więcej bym go nie popełnił. To był po prostu błąd niedoświadczonego polityka."

reklama


Źródło:Media

reklama

  • Piotr(2013-11-04 21:28) Odpowiedz 00

    niech za dwa lata nie bycia w pracy ,a pobranie za to pieniędzy niech odda na cele społeczne-biednych

  • Leo(2013-11-04 13:24) Odpowiedz 00

    Do tej pory jeszcze żaden platformiano-peeselowski złodziej nie przyznał się do kradzieży. Podobnie jak eseldowscy kryminaliści i kryminalistki.

  • Wyborca(2013-11-04 14:35) Odpowiedz 00

    To jak taki kryształowy może...Kaskę odda?

  • Olek(2013-11-04 14:31) Odpowiedz 00

    My som elitom /L.Wałęsa/

  • Też chciałbym być POLITYKIEM(2013-11-04 14:20) Odpowiedz 00

    I też na początku byłbym niedoświadczony...i jak każdy Polityk od Lewa do Prawa zarabiałbym kasę i ustawiał rodzinę.

    Bo Rodzina jest Najważniejsza...

    Do Hofmana nic nie mam i całkowicie rozumiem podstawy w/w działań i tych z PO i tych z PIS czy całej rzeszy pozostałych o których na razie nikt nic nie napisał.

  • Sdziadek(2013-11-04 13:47) Odpowiedz 00

    No ale za PO mialo byc juz lepiej - ba nawet super ,a oni jednak poruwnuja sie do PIS ,moze niedlugo do NSDAP.

  • Sdziadek(2013-11-04 13:39) Odpowiedz 00

    No ale za PO mialo byc juz wszystko dobrze..A tu baranku bozy z dnia na dzien to coraz gorzej..Jak im zabraknie porownan z PIS-em zaczna z NSDAP..

  • zetek(2013-11-04 13:38) Odpowiedz 00

    Leo ! Jeteś taki sam obleśny typ jak Twój idol i błzen Hoffman.

  • Póżniej dziwią się,(2013-11-04 13:15) Odpowiedz 00

    że ludzie mówią na nich złodzieje - a jak mają mówić??? / takim mianem określa się tego co bezczelnie kradnie/.

  • elza(2013-11-05 07:19) Odpowiedz 00

    Hoffmanie, a kiedy ten swój błąd naprawiesz?

  • "Błąd"??? - żeby to jeden(2013-11-04 13:11) Odpowiedz 00

    ciągle człowieku błądzisz - zachowujesz się jak dziecko we mgle.

  • ederol(2013-11-04 13:09) Odpowiedz 00

    Znowu Hofman...coś prezes nie ma ręki do dobierania sobie ludzi.Jakieś fatum,czy tylko obawa przed mądrzejszymi od siebie?

  • emeryt(2013-11-04 13:06) Odpowiedz 00

    heheheh kolejny idiota co w kasę nie wierzy ???Niech poda ile odprawy po dwóch latach na l-4 otrzymała !!!

  • Panie...(2013-11-04 12:13) Odpowiedz 00

    ...nie nazywaj się pan chociaż politykiem, bo obrażasz pan polityków.

  • Michał(2013-11-04 11:18) Odpowiedz 00

    Taaak, a pracę dostała bo jest wybitną specjalistką w swojej dziedzinie. ;-)

  • k(2013-11-05 07:33) Odpowiedz 00

    ale nie podali ile ta pani tam zarabiała x był kiedyś specjalistą nie pamiętam czy rządziło wtedy pis czy inne "h" ale ok. tysiąc płacili na miesiąc po 10 latach nauki w tym studiach znacznie trudniejszych niż politologia za tzw. komuny przynajmniej tej późniejszej którą pamiętam też było dno biedne życie , za po przepaście głównie finansowe się tworzą, nie wiadomo kto i skąd ma b. dużo wszystkiego, Hoffman kłamie jak wielu mu podobnych, nastawiony jest tylko na stanowiska i zysk, wyjątkowo na jedno z tego, a w kraju w wielu dziedzinach dno,