Możliwe, że za miesiąc warszawiacy pojadą drugą linią metra. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiadała w radiowej Jedynce, że nowa trasa podziemnej kolejki może udrożnić ruch na zatłoczonych mostach.

Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że po ubiegłorocznych doświadczeniach nie chce podawać konkretnej daty. Wówczas inwestor zapewniał, że metro będzie dostępne dla pasażerów w grudniu. Dodała jednak, że II linią powinniśmy pojechać do końca tego kwartału. Na dwóch stacjach prowadzone są jeszcze kontrole, sprawdzane są też wentylatornie i łączniki między przystankami.

Prezydent Warszawy dodała, że ruch pasażerski na drugiej linii metra może "zastąpić" jeden lub dwa mosty. Na razie po pożarze zamknięty jest Most Łazienkowski. Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła, że miasto chce sfinansować jego odbudowę w połowie, drugą ma dać budżet państwa. Remont ma potrwać od kilku do kilkunastu miesięcy. Być może w tym tygodniu będzie porozumienie z wykonawcą. Prezydent chce, by na nowym Moście Łazienkowskim była ścieżka rowerowa.

Miasto nie planuje na czas utrudnień bezpłatnej komunikacji ani zmiany organizacji ruchu na Moście Śląsko-Dąbrowskim. Zdaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz, ruch powinny rozładować buspasy wymalowane na Moście Poniatowskiego i Wale Miedzeszyńskim.