ABW: Marcin P. mógł być "słupem" dla gangsterów, a pieniądze z Amber Gold zostały wywiezione samolotem do Niemiec

19.08.2012, 12:05; Aktualizacja: 19.08.2012, 13:44
Amber Gold

Amber Goldźródło: Newspix
autor zdjęcia: MICHAL FLUDRA

Jak donosi TVN 24, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdza, czy pieniądze z Amber Gold samolotem zostały przetransportowane do Niemiec. Śledczy wiążą tę aferę z jednym ze słynnych trójmiejskich biznesmenów notowanym na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (35)

  • zzz(2012-08-19 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    Tę aferę, a nie tą aferę. Co to pisał Michał Tusk z GW?

    Odpowiedz
  • xxx(2012-08-19 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    Fakt, że sprawą zajmują się gdańscy śledczy, jest dla mnie dowodem na to, że sprawa zostanie załatwiona po "najmniejszych kosztach" dla gdańskiej kolebki platformy i biznesu POwiązanego z platformą. Smród, jaki ciągnie się za całą sprawą od samego początku, wyjątkowa pobłażliwość tamtejszych służb i tzw wymiaru sprawiedliwości, są, moim zdaniem, przesłanką do tego, by śledztwo zostało przeniesione jak najdalej od gdańska i okolic.

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2012-08-19 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    Sprawdźcie u Tuska w domu. Tam jest reszta złota.

    Odpowiedz
  • miłośnik PRL(2012-08-19 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    Marcin P. - już z wyrazu twarzy wynika ,że to gamoń i bałwan.Starzy Trójmiejscy gangsterzy wykorzystali chłopca jak chcieli a jak im będzie niewygodny to po prostu poślą go do piachu.Ponadto sadzę,że w ten cały przekręt są zaangażowane byłe i obecne służby specjalne.Czy w normalnym (Polska to dziki kraj) kraju by do tego dopuszczono ale PEŁO zależy by okradać własny naród

    Odpowiedz
  • pytanie(2012-08-19 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    No i co ma pan Walesa do powiedzenie z panem Wajdą?

    Odpowiedz
  • hans(2012-08-19 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Leczcie się nieroby!
    *********** do roboty.

    Odpowiedz
  • do 7(2012-08-19 13:23) Zgłoś naruszenie 00

    do roboty zapieprzaj ty.. musisz zarobic na fakture dla Michała Tuska

    Odpowiedz
  • abst(2012-08-19 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Za co bierze tak wielkie pieniądze ta cała "armia" słuzb specjalnych,śledczych i innego ciaciałajstwa,jeśli dopuszczają do wywozu tak ogromnych pieniędzy z kraju ??? Chyba,że mają w tym swój interes ???

    Odpowiedz
  • baca(2012-08-19 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    Coraz więcej czytam o pokrewieństwie pana Plichty z panem Arabskim. To by wyjaśniało wiele w kwestii polityki prorodzinnej PO.

    Wszystkie Bąki do ula!

    Odpowiedz
  • Tato, tato, sprawa sie rypla-(2012-08-19 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    " Pod rządami PO państwo zostało opanowane przez jedną monositwę "-Prof. Zdzisław Krasnodębski.

    -Ostatnie afery potwierdzają tylko obraz polskiego społeczeństwa, jaki znam od dawna. III RP ciągle jest państwem układów i sitw, które z niego żyją. -Pod rządami PO stało się państwem opanowanym przez jedną monositwę, pod specjalną ochroną zaprzyjaźnionych mediów i establishmentu kulturowego. Stało się tak nie przypadkiem - partia doszła do władzy obiecując walkę z tymi, którzy podjęli walkę z korupcją, z klientelizmem, nepotyzmem i układami. I konsekwentnie realizowała ten program, co pokazała nie tylko afera hazardowa.
    - PO (i jej rolnicza przystawka - PSL) hojnie rozdzielała przywileje i posady, eliminując przy aplauzie mediów ludzi o odmiennych poglądach i likwidując niezależne od niej mechanizmy kontrolne . "

    Mam wrażenie, że my Polacy jesteśmy w Polsce już w mniejszości.

    Odpowiedz
  • filozof polski(2012-08-19 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    Podejrzewalem AFERE na duza skale jak uslyszalem tlumaczenie mlodego, ze POprostu jest debilem, jak to mozliwe zeby syn jakby ie bylo polskiego premiera mial osobie takie zdanie ? a premier co ?niewiedzial ze syn wspolpracuje delikatnie mowiac z OSZUSTAMI ?, no teraz ten watek z GANGSTERAMI ?nawet nie broni swich obywateli tylko nazywa PETAKI ?czy min.Drzewiecki wiadzial cos wiecej mowiac ze to DZIKI KRAJ ?Panie rzadzacy to za duzo pytan,tylko nie stawianych/ bo majac "narzedzia"mozna wyciszyc/ BEZ ODPOWIEDZI !!!

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2012-08-19 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    Syf od morza - już piąty rok. Gdyby był Kaczyński, to by im dupy drżały, a nie robili co chcieli. Brawo piłkarzyki i historycy u władzy. To wy młode durnie, wyborcy oszustów, będziecie spłacać do zasranej śmierci efekty tego syfu. I co z tego, że pokończyliście szkoły?! Odebraliście babciom dowód osobisty ... to macie. Szczaliście na krzyż, to macie. Idolem były durnie wkładające flagę w psie ****** to macie. Oto Polska wybrana przez was. Mędrcy, jak ten kapuś z Gdańska. Syf! Polacy, nic się nie stało, prawda?

    Odpowiedz
  • xxx(2012-08-19 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    AMBER GOLD również dowodzi że sprawa jest NIECZYSTA w którą oprócz mafiosów umaczani są politycy ze słusznej -jedynej partii oraz gdański wymiar spawiedliwości- To PO jakiego ciula mają wyjaśnić sprawę do końca?Chuba tylko aby sobie samemu strzelić w kolano a może nawet i komuś z wierchuszki PO.Polska to dziwny kraj- gdzie złodziej opływa MAMONĄ a na jego utrzymanie ma pracować do zasranej śmierci naród- Tak POstanowił nasz dzielny wódz- Donal Tusk wraz ze swoim kolegą kolalicyjnym - niejakim JUDASZEM Pawlakiem

    Odpowiedz
  • xxx(2012-08-19 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    pani PROKURATOR NIE PONIESIE ODPOWIEDZIALNOISCI---SEDZIA TEZ--BO CALE PANSTWO MOZE PROKURATOROM I SEDZIOM SKOCZYC !!--NAJWYZEJ ODSZKOPDOWANIE ZAPLACI SKARB PANSTWA--CZYLI MY---A SEDZIOWIE I PROKURATORZY NAWET NIE BEDA SPRAWDZENI PRZEZ IZBE SKARBOWA---SKARBOWKA PRZEZ TRZY LATA TEZ NIC NIE ROBILA DZIWNE =--NIE TO SAMO CO tgz. WYMIAR SPRAWIEDLIWOSCI--ZE SKARBOWKI TEZ NIKT NIE PONIESIE ZADNEJ ODPOWIEDZIALNOISCI---ZA TO PIEKARZA CO ROZDAWAL CHLEB ZA DARMO ODRAZU PUSCILI Z TORBAMI---K O R U P C J A W NAJWAZNIEJSZYCH INSTYTUCJACH PANSTWA---I CO MOZNA ZROBIC---N I C !!!

    Odpowiedz
  • xxx(2012-08-19 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    W USA JEST MAFIA...WE WLOSZECH CAMORRA...W JAPONII YAKUZA...A W POLSCE PLARFORMA OBYWATELSKA...

    Odpowiedz
  • do IP: 87.206.251.(2012-08-19 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    Chłopie napisałeś 8 z 16 komentarzy, co jesteś bezrobotnym PISiorem na garnuszku Kaczyńskiego ? Ile masz płacone za komentarz ? 5 zł czy więcej ?

    Odpowiedz
  • aa(2012-08-19 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj doszli do wniosku ze jest słupem, ależ oni sa szybcy i sprawni.

    Odpowiedz
  • zniesmaczony oszustwami prokuratury(2012-08-19 15:53) Zgłoś naruszenie 00

    Nie róbcie sobie jaj z polskiego prawa. Zarząd spółki z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiada za jej działania i zobowiązania. Pan Plichta na ułomnego nie wygląda. Odwalcie się więc od tworzenia prawa na własną rękę.
    Po to jest Kodeks Spółek Handlowych, żeby go stosować. A to, że prokuratorzy jak kraj długi i szeroki nie mają pojęcia o prawie gospodarczym to jest najwieksze oszustwo. Po pierwsze oszukują oni Państwo Polskie bo z zamiarem uzyskania korzyści majątkowej (pensja) oszukują nas że znają się na rzecz, tym samym doprowadzają do niekorzystnego rozporzadzenia mieniem (państwo przelewa analfabetom prawnym pensje) i trzecia przesłanka przestępstwa, państwo ponosi szkodę.

    Zastanówcie się jak Plichcie przypiszecie np. oszustwo z 286 K.K - proszę wykażcie mu że działał z zamiarem uzyskania korzyści majątkowej:)

    Oj analfabeci z prokuratury ... uczcie się od licealisty, bo nie papiery się liczą ale umiejętności

    Odpowiedz
  • babcia madzi(2012-08-19 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    do tłuka 19,
    akurat wykazanie zamiaru uzyskania korzyści majątkowej to najmniejszy problem...
    zasadniczą kwestia jest ustalenie, iż zamiar "oszustwa" pan P. miał w chwili zawierania każdej z umów z klientami...
    sam jesteś analfabetą prawnym, który licealistą nazywa się chyba tylko przez pomyłkę albo na wyrost...sic!

    Odpowiedz
  • do 17(2012-08-19 17:29) Zgłoś naruszenie 00