Trzaska-Wieczorek podkreśliła po środowym spotkaniu Komorowskiego z Tuskiem, że obaj politycy wyrazili wspólną troskę o to, by wszelkie projekty polskiej prezydencji zostały dokończone "w jak najlepszy, najbardziej odpowiedzialny sposób", przy jednoczesnym zapewnieniu realizacji wszystkich procedur przewidzianych przez konstytucję, związanych z powoływaniem nowego gabinetu.

Szefowa prezydenckiego biura prasowego podkreśliła, że koncepcja Tuska, by do końca roku, podczas polskiego przewodnictwa w Radzie UE, nie zmieniać składu rządu - jest znana Komorowskiemu.

"Tematem rozmów były także wyzwania, jakie stoją przed Polską, nowym rządem, w związku z ogólnoświatowym kryzysem" - powiedziała.

Zapewniła też, że "nie ma mowy o żadnej szorstkiej przyjaźni" między prezydentem a premierem, o co pytali ją dziennikarze w związku z publikacjami medialnymi na ten temat. "Pan prezydent z panem premierem znają się i współpracują od wielu lat" - zaznaczyła.

Po spotkaniu z Tuskiem, Komorowski rozmawiał z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim

Po spotkaniu z Tuskiem, Komorowski rozmawiał z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Jak poinformowała Trzaska-Wieczorek, podczas spotkania z liderem PiS prezydent wyraził zainteresowanie obszarami przyszłej współpracy między opozycją i koalicją w parlamencie. Jednym z tych obszarów - jak relacjonowała - jest "pogłębianie integracji europejskiej".

Na czwartek zaplanowano spotkania prezydenta z liderem Ruchu Palikota Januszem Palikotem i prezesem PSL Waldemarem Pawlakiem.

Palikot zapowiedział w środę, że podczas czwartkowych konsultacji z Bronisławem Komorowskim będzie namawiał go do poparcia idei rządu fachowców, przedstawionej przez jego ugrupowanie.

Lider Ruchu Palikota zaproponował dzień wcześniej poparcie swojej formacji dla rządu Donalda Tuska z udziałem wskazanych przez Ruch "bezpartyjnych czy ponadpartyjnych" fachowców.