Zamiast promocji Polski mamy skandal

autor: Jędrzej Bielecki, Mariusz Staniszewski16.09.2011, 03:00; Aktualizacja: 16.09.2011, 09:19

Polsce grozi seria procesów z największymi gwiazdami Hollywood. Aktorzy, którzy występują w filmie promującym naszą prezydencję w UE, nie podpisywali zgody na wykorzystywanie ich wizerunku w takim kontekście.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (69)

  • SZAJS(2011-09-18 18:22) Zgłoś naruszenie 00

    w pl same pomatoły-hihi
    szykujcie bilety zielone-hehe

    Odpowiedz
  • ed(2011-09-16 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    Do z IP: 83.10.186. - ośmieszasz nie tylko siebie ale nas wszystkich, tę gazetę czytają nie tylko Polacy, a ty zaśmiecasz ją cały czas WON!

    Odpowiedz
  • do bacy(2011-09-16 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    lemingi z PO spod 19 woli jak Tusk kradnie mu emeryturę... tragedia

    Odpowiedz
  • Wasyl(2011-09-16 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    Promocja Polski to promocja Polski a nie sera żółtego. Nie promuje się towaru, a kraj. Nie jest to działalność komercyjna, bo państwo komercyjnie nie pobiera podatków tylko czyni to w ramach swojej władzy.

    Odpowiedz
  • a ja się z kolei dziwię(2011-09-16 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    skad sie w Polsce bierze 30% ludzi którzy popierają karła?

    Odpowiedz
  • ny(2011-09-16 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Juz dawno mowilem ze trzeba z dala trzymac sie od ameryki i amerykanow bo to oszusci.

    Odpowiedz
  • Łukasz(2011-09-16 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Ryszard, Klemens ... Żal Was czytać... Żenada.

    Odpowiedz
  • do Łukasza(2011-09-16 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    ciebie też zal czytać..nic merytorycznego nie wnosisz do dyskusji..

    Odpowiedz
  • trutka(2011-09-16 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli producent oświadczył, że ma wszelkie niezbędne prawa do wszystkich materiałów użytych w filmie w tym fragmentów wywiadów, zdjęć, fragmentów innych filmów to nikt nie musi sprawdzać czy on to ma, producent ponosi pełną odpowiedzialność o ile oczywiście jest to zapisane w umowie. Jeśli pan Rogowiecki oświadczył producentowi, że posiada prawa i zgody osób, z którymi przeprowadzał wywiady, do wykorzystania ich wizerunku w tego rodzaju filmie to on odpowiada za naruszenie, o ile jest tak zapisane w umowie... Nie pitolcie więc o PO, PiS i innych szmatławcach bo tu chodzi o podstawy kultury biznesowej prywatnego przedsiębiorcy, a nie o politykę.

    Odpowiedz
  • do Łukasza(2011-09-16 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    a dlaczego ci żal?
    Starczyło ci inteligencji jedynie na inwektywe?

    Odpowiedz
  • c(2011-09-16 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    ja też wolę z PO zgubić niż z Pis znaleźć - a co nie wolno mi ! Mam tylko nadzieję że 09 .10.2011 będzie nas więcej !

    Odpowiedz
  • Anna(2011-09-16 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    jak zwykle wychodzi polskie cwaniactwo, jakby napisali w umowie o co dokładnie chodzi, aktorzy pewnie by się nie zgodzili wystąpić, albo by zażądali wysokiego honorarium

    Odpowiedz
  • do c(2011-09-16 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    a gnij.. tylko po co my mamy gnic za twoją glupotę?
    Dla mnie mozesz płacić 50 VATU - dla Tuska i oddać cały wkłąd emerytalny.. wisi mi to

    Odpowiedz
  • SK(2011-09-16 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    Totalna amatorszczyzna na najwyższym szczeblu, w bardzo w polskim stylu.

    Odpowiedz
  • Łysy(2011-09-16 16:54) Zgłoś naruszenie 00

    Pomijając prawne aspekty, to film naprawdę znakomicie zrobiony.

    Odpowiedz
  • krtk(2011-09-16 15:36) Zgłoś naruszenie 00

    niby "gazeta prawna" a takie pierdoły i w tekście i w komentarzach... "Wynika z tego, że MSZ zapłacił 100 tys. zł za produkcję filmu bez sprawdzenia, jakie prawa do wykorzystania wizerunku ma producent." Ręce opadają. Mimo, że należę do osób mocno rozczarowanych postawą PO wobec młodych prawników, tu muszę stanąć w obronie PO. Ludzie którzy zrzucają winę za ten skandal - bo to skandal i wstyd - na PO bredzą i nie wiedzą o czym piszą. Otóż przy zawieraniu tego rodzaju umów powszechną praktyką jest zawieranie w nich oświadczeń twórcy dzieła dot. nienaruszania praw osób trzecich i jego odpowiedzialności w razie gdyby jednak jakieś roszczenia były. Jeśli tak było i tym razem - baty należą się tylko producentowi. A jeśli takich postanowień zabrakło - prawnik, który to spłodził powinien być skończony. Wszystko w temacie. A jak chcecie dalej błaznować to piszcie, że to wina PO i Nergala.

    Odpowiedz
  • c(2011-09-16 15:50) Zgłoś naruszenie 00

    do 41 - mózg ci wysycha a pazury rosną - popieram PO i cieszę się ,że jest nas więcej niż biednych zagryziaków co nawet siebie nie lubią . Obserwuję tych zajadłych pisowców / mam ich nawet troszkę w najbliższym otoczeniu / to ludzie
    zawistni , fałszywi i obłudni - żal mi was !

    Odpowiedz
  • nieeee!(2011-09-16 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    I co? Nie to sobie ludzie pomyśleli co autor chciał sprzedać? Człowieczek pisze artykulik, a potem czeka aż mu czytelnicy przyklasną. Niestety pojawiają się niechciane komentarze więc siedzi żałosny człowieczek i pełen furii kasuje te wpisy, które nie kierują myśli czytelników na niesłuszne tory. Żal k...

    Odpowiedz