Kierownictwo poczty w Pekinie wpadło na pomysł, który ma powstrzymać rosnącą w stolicy Chin liczbę rozwodów. Poczta ma dostarczać listy miłosne małżonków aż z siedmioletnim opóźnieniem - informuje we wtorek dziennik "China Daily".

Nowa usługa umożliwia nowożeńcom napisanie listu miłosnego i przechowanie go na poczcie. Po siedmiu latach od daty ślubu, kiedy związek często przechodzi kryzys, para będzie mogła przeczytać swoje listy i być może wzmocnić słabnące uczucia.

Specjalnie przygotowane do tego celu koperty, pocztówki, znaczki, stemple pocztowe, a nawet paszport miłości, służący do zapisywania każdej rocznicy, zaczęto sprzedawać w Pekinie 9 września. Dzień ten nazwano "jiu jiu" co oznacza "na zawsze".

Na dole każdego miłosnego listu, będzie widoczny specjalny kod pocztowy 100099.

"Wpadliśmy na ten pomysł nie tylko po to, by rozszerzyć nasz biznes, ale także, aby zaoferować ludziom nowy sposób wyrażania uczuć" - tłumaczy Liu Jingmin, menadżer z urzędu pocztowego w pekińskiej dzielnicy Haidian.

Ale zdarzają się też przeciwnicy nowego pomysłu. "Byłbym bardzo przygnębiony, gdybym po siedmiu latach dostał list miłosny od osoby, z którą już nie jestem" - przyznaje Sun Lubin absolwent Uniwersytetu Tsinghua.