W wyborach do Senatu PO wystawi w jednomandatowych okręgach: w Płocku obecnego senatora tej partii z tego regionu Eryka Smulewicza, a w Ciechanowie radnego PO w Radzie Miasta Żuromina Krzysztofa Jakubowskiego.

"Aktywni liderzy lokalnych środowisk. To była generalnie zasada doboru kandydatów, bo mandat poselski wymaga pracy" - tak Julia Pitera scharakteryzowała w rozmowie z PAP listę PO do Sejmu w okręgu płocko-ciechanowskim. Podkreśliła, że na liście znaleźli się ludzie, którzy swoim zaangażowaniem mają wspierać rozwój regionu i rozwiązywać problemy, tam gdzie one występują.

Na drugim i trzecim miejscu listy PO do Sejmu w okręgu płocko-ciechanowskim znaleźli się obecni posłowie tej partii: Mirosław Koźlakiewicz - b. sekretarz stanu w kancelarii premiera Jerzego Buzka i Beata Rusinowska - wcześniej radna powiatu żyrardowskiego, która objęła mandat poselski po koledze partyjnym Andrzeju Nowakowskim, wybranym w 2010 r. na prezydenta Płocka.

W 2007 r. wybory do Sejmu w okręgu płocko-ciechanowskim wygrało PiS - 35,58 proc. głosów

Kolejne miejsca na liście zajmują m.in. przewodnicząca płockiej Rady Miasta Elżbieta Gapińska, zastępca dyrektora departamentu organizacji - dyrektor delegatury urzędu marszałkowskiego w Ciechanowie Andrzej Kamasa, skarbnik Urzędu Gminy w Sierpcu Margota Zimerman i członek zarządu powiatu sochaczewskiego Przemysław Gaik.

W piątek Pitera wraz z parlamentarzystami PO z regionu poprowadziła w Płocku konferencję prasową w ramach kampanii informacyjnej tej partii "Polska w budowie". "Możemy być z siebie zadowoleni, dumni" - mówili parlamentarzyści PO, prezentując m.in. prowadzone i zakończone już inwestycje - drogi lokalne i krajowe, a także przedsięwzięcia na rzecz lokalnych samorządów, jak budowa obiektów sportowych i rewitalizacja zabytków. Pitera zaznaczyła, że w latach 2007-2013 łączna wartość dotacji z funduszy Unii Europejskiej w okręgu płocko-ciechanowskim wyniesie prawie 1 mld 190 mln zł.

W 2007 r. wybory do Sejmu w okręgu płocko-ciechanowskim wygrało PiS - 35,58 proc. głosów, przed PO - 29,54 proc., PSL - 19,82 proc. i LiD - 11,25 proc. PiS uzyskało 4 mandaty, PO - 3, PSL - 2 , LiD - 1. Z listy PO mandaty uzyskali wtedy: Julia Pitera - 42 669 (najwięcej głosów w całym okręgu spośród wszystkich kandydatów), b. sekretarz stanu w kancelarii premiera Jerzego Buzka, Mirosław Koźlakiewicz - 10 770 głosów i ówczesny płocki radny PO Andrzej Nowakowski - 11 608.

Mandaty senatorskie w okręgu płocko-ciechanowskim w 2007 r. (obowiązywała poprzednia ordynacja) zdobyli: Janina Fetlińska z PiS - 103 365 głosów oraz Eryk Smulewicz z PO - 98 971 głosów. W wyborach uzupełniających po śmierci senator Fetlińskiej w katastrofie smoleńskiej w 2010 r. mandat senatora uzyskał kandydat PSL, ówczesny starosta płocki Michał Boszko.