Rzecznik rządu Paweł Graś poinformował w czwartek PAP, że w sobotnim spotkaniu prezydenta USA Baracka Obamy z polskimi politykami weźmie udział prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz jako wiceszefowa PO i Grzegorz Schetyna jako marszałek Sejmu.

Sam marszałek Sejmu także potwierdził w czwartek w Radiu ZET, że będzie uczestniczył w spotkaniu z prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak powiedział w środę w TVN24, że w sobotę na spotkaniu z Obamą oprócz liderów partyjnych pojawią się m.in.: Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki i Bogdan Borusewicz.

Nowak poinformował, że na spotkaniu pojawi się kilkadziesiąt osób, które przyczyniły się do demokratycznych zmian w naszym kraju. "Będą to liderzy polskiej demokracji, przełomu i transformacji (...), osoby, które przyczyniły się do polskiego demokratycznego zrywu" - mówił Nowak. "Będą liderzy organizacji pozarządowych, liderzy dzisiejszego porządku publicznego, działacze partyjni, marszałkowie Sejmu i Senatu" - kontynuował.

Jak mówił Nowak, rozmowy będą dotyczyły doświadczeń polskiej demokracji i tego, co mogą one dać światu.

Ze strony partii politycznych w spotkaniu z Obamą wezmą udział: prezes PiS Jarosław Kaczyński, Waldemar Pawlak (PSL), Joanna Kluzik-Rostkowska (PJN) i Grzegorz Napieralski (SLD).