Będziemy zapraszać do Koalicji Polskiej kolejne środowiska, reprezentujące ludzi bardzo ciężkiej pracy, przedsiębiorców; we wtorek do Koalicji Polskiej dołączy nowe środowisko - poinformował prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz w poniedziałek w TVN24 był pytany m.in. o ewentualny "związek" PSL z Szymonem Hołownią. "Z Szymonem Hołownią rozmawiałem dwukrotnie. Mamy podobne spojrzenie na część tematów. Choćby na bezpieczeństwo hydrologiczne Polski" - podkreślił prezes PSL.

Ocenił, że wspólne poglądy z Szymonem Hołownią "wychodziły już w kampanii prezydenckiej". "Możliwość współpracy jest, ale nie będzie tutaj jakiegoś związku koalicyjnego, bo to ani nie jest na dzień dzisiejszy potrzebne, ani chyba nie ma takiego pędu do tego z obu stron" - wskazał.

Prezes PSL został również zapytany o strategię PSL na najbliższe lata. "Strategia jest jedna. Wyjść z epidemii koronawirusa, stać po stronie przedsiębiorców, każdego dnia zabiegać o ratowanie miejsc pracy, o medyków, o sprawy edukacji. To są kwestie najważniejsze" - podkreślił.

Kosiniak-Kamysz poinformował też, że będzie zapraszać do Koalicji Polskiej nowe środowiska. "Już jutro nowe środowisko dołączy do Koalicji Polskiej" - zaznaczył. "Będą to środowiska społeczne, środowiska reprezentujące ludzi bardzo ciężkiej pracy, przedsiębiorców. Na pewno to jest też w czasie pandemii wzmocnienie Koalicji Polskiej" - oświadczył.