W ciągu ostatniej doby na Covid-19 zmarło w Portugalii 35 pacjentów, a łączna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa powiększyła się do 470 – poinformował w sobotę resort zdrowia.

Z szacunków służb sanitarnych wynika, że pomiędzy piątkiem a sobotą w Portugalii zanotowano 510 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie zakaziło się nim dotąd blisko 16 tys. osób.

Resort zdrowia przypomniał w komunikacie, że w porównaniu z poprzednią dobą nastąpiło znaczące wyhamowanie liczby nowych zakażeń. Pomiędzy czwartkiem a piątkiem zanotowano najwyższy dotąd dobowy bilans nowych infekcji – 1516.

Ministerstwo szacuje, że podczas ostatnich 24 godzin przybyło 33 pacjentów wyleczonych z Covid-19. Ich łączna liczba zwiększyła się do 266.

Wśród blisko 16 tys. przypadków zakażenia koronawirusem w Portugalii liczba pacjentów w szpitalach wynosi obecnie 1175, w tym 233 osoby znajdują się na oddziałach intensywnej terapii.

Północ Portugalii jest najbardziej doświadczonym epidemią regionem kraju. Do sobotniego popołudnia na Covid-19 zmarło tam 258 osób, a zakażonych zostało 9264.

Jedynymi regionami, w których dotychczas nie zanotowano dotąd ofiar śmiertelnych epidemii, jest położony w południowo-wschodniej części kraju region Alentejo, a także atlantycki archipelag Madery.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)