Wizję i filary swojej prezydentury ma zaprezentować kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska podczas konwencji wyborczej, która rozpoczęła się w południe Warszawie.

Cała hala Global Expo na warszawskim Żeraniu jest wypełniona - są parlamentarzyści i działacze Platformy Obywatelskiej, a także politycy innych ugrupowań należących do Koalicji Obywatelskiej - Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych.

Podczas konwencji Małgorzata Kidawa-Błońska ma zaprezentować wizję i filary swojej prezydentury. Głównym motywem jej wystąpienia ma być bezpieczeństwo, m.in. zdrowotne i klimatyczne. Ważną kwestią w programie Kidawy-Błońskiej ma być praca.

Oprócz kandydatki na prezydenta podczas konwencji głos zabrać ma lider PO Borys Budka. Konwencja ma mieć nietypowy scenariusz. Głos mają zabrać także zaproszeni goście spoza polityki - Polacy, którzy opowiedzą o swoich problemach i oczekiwaniach wobec przyszłej prezydent.

Po konwencji Kidawa-Błońska ma kontynuować przedwyborczą trasę. W niedzielę odwiedzi Dolny Śląsk - Szklarską Porębę, Jelenią Górę i Kowary. W przyszłym tygodniu ma zaplanowane aktywności na Mazowszu. (PAP)