Macron i Putin mają spotkać się na Kremlu przed rozpoczęciem meczu finałowego mistrzostw świata w piłce nożnej, w którym Francja zmierzy się z Chorwacją.

Jak dodały źródła w Pałacu Elizejskim, sytuacja na Ukrainie nie rozwinęła się na tyle, by Macron zaprosił Putina na szczyt G7, który odbędzie się w Biarritz na południu Francji latem 2019 roku.

Doradca rosyjskiego przywódcy Jurij Uszakow powiedział, że "prezydent Francji chciałby porozmawiać z Władimirem Putinem o wynikach szczytu NATO". Dodał, że Putin chciałby poruszyć temat swojego spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem, które w poniedziałek odbędzie się w Helsinkach.

Reklama

Według Pałacu Elizejskiego spotkanie Macrona z Putinem uzgodnione zostało podczas ich rozmowy telefonicznej, do której doszło we wtorek wieczorem po półfinale mundialu i zwycięstwie Francji nad Belgią. Mecz odbył się w Petersburgu, a Macron był także na nim obecny.

Jak poinformował Uszakow, Putin w niedzielę wieczorem przyjmie także prezydent Chorwacji Kolindę Grabar-Kitarović. (PAP)

ndz/ ap/