Rafał Trzaskowski wygra wybory na prezydenta Warszawy, ponieważ zmobilizuje warszawiaków do obrony Warszawy przed Patrykiem Jakim i PiS-em - stwierdził w środę szef PO Grzegorz Schetyna.

Pytany w środę w radiu RMF FM o kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego w Warszawie, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ocenił, że Trzaskowski "wygra te wybory, bo zmobilizuje warszawiaków do obrony Warszawy przed (Patrykiem) Jakim i PiS-em".

Szef PO stwierdził przy tym, że kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki "ustawia całą kampanię" w kontekście afery reprywatyzacyjnej. Tymczasem, według Schetyny "Warszawa musi mieć pomysł na to, jak się rozwijać, jak korzystać ze środków europejskich".

Reklama

Polityk podkreślił, że wybory w Warszawie są dla PO bardzo ważne. "Robimy wszystko, żeby pokazać, że Rafał Trzaskowski - bardzo dobry kandydat, najlepszy z możliwych kandydatów - daje warszawiakom wybór i pokazuje różnice pomiędzy swoją polityką i wizją swojej Warszawy a Patryka Jakiego" - mówił.

Jak ocenił Schetyna, fakt, że kandydaci PO i Nowoczesnej oraz Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy bardzo wyraźnie prowadzą w sondażach pokazuje, że "tak naprawdę wyniki (wyborów - PAP) nie będą wyborem wizji Warszawy, ale będą plebiscytem".

"Nie będą one klasycznymi wyborami lokalnymi. Ta polityka nas dopadnie także w tych wyborach, dlatego trzeba o tym otwarcie mówić" - stwierdził szef PO.

Pierwsza tura wyborów samorządowych ma się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br.