„Szkoły bujają w ‘chmurach’ – między informatyką a programowaniem” w ramach Światowego Dnia Społeczeństwea Inforamacyjnego 2016

W dniu 19 maja w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego odbyła się konferencja pt. „Szkoły bujają w ‘chmurach’ – między informatyką a programowaniem”.

Była to już piąta konferencja z cyklu „Nowoczesne technologie cyfrowe w edukacji”, organizowana od roku 2012 przez Polskie Towarzystwo Informatyczne i Microsoft Polska. W konferencji wzięło udział 150 osób – przedstawicieli urzędów centralnych, samorządów, szkół i innych instytucji zainteresowanych nowoczesną edukacją. O działaniach Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz rozwoju innowacji w szkołach mówił Zastępca Dyrektora Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji MEN – Rafał Lew-Starowicz. O analizie i wykorzystaniu technologii w polskich szkołach opowiadał Kamil Sijko z Instytutu Badań Edukacyjnych. O tytułowej „chmurze” jako optymalnym rozwiązaniu dla szkół mówił członek Zarządu Microsoft Polska Michał Jaworski. Ciekawe przykłady najnowszych rozwiązań technologicznych w szkołach pokazali w bloku samorządowym przedstawiciele samorządów, dyrektorzy szkół i nauczyciele z Gniezna, Słupska i Opola. Członek Zarządu PTI Beata Chodacka zaprezentowała najnowszy program Polskiego Towarzystwa Informatycznego dla szkół pn. „Klasa z ECDL”; wzięła także udział w panelu dyskusyjnym wieńczącym blok samorządowy. Ciekawe prezentacje na temat programowania w Minecraft i świata online i offline oczami nastolatków zaprezentowały Justyna Płatek z Mindcloud i Karolina Czerwińska z Akademii Młodego Hakera. Prezentacjom, szczególnie tym ostatnim, z dużym zainteresowaniem przysłuchiwał się Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Piotr Woźny.

Źródło: Informacja prasowa

Artykuł z dnia: 2016-05-24, ostatnia aktualizacja: 2016-05-24 10:20

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Infor Biznes Sp. z o.o.

Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Infor Biznes Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.