POLISH ECONOMIC FORUM: Jak przygotować Polskę na wyzwania współczesnego świata

Londyn, 9 marca - Przedstawiciele największych polskich firm, członkowie rządu, czołowi ekonomiści oraz reprezentanci organizacji pozarządowych spotkali się już po raz dziewiąty podczas LSE SU Polish Economic Forum w Londynie by dyskutować o tym, jak najlepiej przygotować polską gospodarkę na dynamiczne zmiany zachodzące w świecie.

W największej konferencji gospodarczej na temat Polski organizowanej poza granicami kraju wzięło udział 850 osób. Organizatorem Forum jest stowarzyszenie Polaków studiujących na London School of Economics and Political Science, jednej z najlepszych uczelni ekonomicznych na świecie, a partnerem strategicznym międzynarodowa firma doradcza Bain & Company. Wśród tegorocznych panelistów znaleźli się Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, ekonomista Banku Światowego w Pekinie Marcin Piątkowski, twórca cyfrowego Aion Banku Wojciech Sobieraj oraz przedstawiciele takich firm jak Revolut, Maspex, Techland oraz funduszy private equity.

Zależy nam na tym, aby Polska prężnie się rozwijała i umacniała swoją pozycję w świecie. Dlatego zaprosiliśmy obecnych liderów świata polityki i biznesu, by wspólnie zastanowić się nad największymi wyzwaniami stojącymi przed naszym krajem. W przyszłości wielu z nas będzie podejmować najważniejsze decyzje gospodarcze, więc potrzebujemy cennych wskazówek – powiedziała Marisa Korpała, współprzewodnicząca stowarzyszenia studentów Polish Business Society.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Forum były rewolucyjne zmiany zachodzące obecnie w światowej gospodarce. Podczas trzech głównych paneli rozmawiano o tym, jak Polska może stać się liderem innowacyjności, jakie wyzwania dla firm niesie polityka klimatyczna oraz postępująca digitalizacja. Podczas Forum nie zabrakło też dyskusji o przyszłości NATO, a także refleksji nad transformacją gospodarczą kraju po 1989 roku.

Od trzech lat wspieramy już ambitną inicjatywę jaką jest Polish Economic Forum. Chcemy pokazać studentom, że podejmując zatrudnienie w Polsce, mogą rozwijać międzynarodową karierę i to zarówno w globalnych firmach, jak i w strukturach dużych polskich przedsiębiorstw nastawionych na ekspansję zagraniczną – powiedział Jacek Poświata, partner zarządzający w Bain & Company Poland/CEE.

W tym roku studenci londyńskiej uczelni LSE przygotowali raport porównujący sytuację młodych profesjonalistów na rynku pracy w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Jak wynika z analizy mocną stroną polskiego rynku jest duża dostępność staży i praktyk zawodowych dla młodych ludzi wchodzących na rynek pracy. Słabością jest m.in. niewielkie wsparcie doradcze ze strony biur karier. 

Jak co roku, oprócz dyskusji, podczas Forum odbywają się też warsztaty dla studentów. W tym roku zorganizowali je Bain & Company, Abris Capital Partners, CEC Government Relations oraz kancelaria prawna Kondracki Celej.

Dzięki warsztatom mamy okazję dowiedzieć się od praktyków, jak wygląda praca inwestora, lobbysty czy konsultanta. Stanowi to doskonałe uzupełnienie wiedzy, którą wynosimy z uniwersytetów – dodał Michał Szczotka, współprzewodniczący Polish Business Society na LSE.

Podczas Forum, już po raz trzeci, rozstrzygnięto również konkurs dla najlepszych polskich projektów startupowych – ł.pitch. Zwycięzcą została firma GGPredict, która tworzy aplikację zwiększającą osiągnięcia graczy popularnych i darmowych gier komputerowych. Pomysłodawcy GGPredict odebrali w Londynie nagrodę pieniężna w wysokości 20 tys. złotych oraz uzyskali miejsce w programie akceleracyjnym Space3ac.


Źródło: Inne

Artykuł z dnia: 2020-03-16, ostatnia aktualizacja: 2020-03-16 18:07

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Infor Biznes Sp. z o.o.

Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Infor Biznes Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.